Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek milyen alakú...

Szerintetek milyen alakú sziklakertet kéne építenem, pl ilyet?

Figyelt kérdés

Kúp alakú sziklakertem volt , aminek oldalaiból kis mélyedések voltak kivájva és szélei kavicsokkal volt körbe pakolva, csak ahogy süppedt a föld úgy potyogtak le a kavicsok róla és repedezett meg a föld, és a magok sem keltek ki mert túl hamar vetettem el.

Én arra gondoltam mi lenne ha szét túrnám egyenletesen kb 30 cm magas lenne az egész téglalap formában és a legtetejére öntenék tőzeges földet, és abba vetném el a magokat és körbe pakolnám a széleit és a téglalap belsejét kis cikkekre osztanám és külön féle magokat vetnék bele.

.

Szerintetek így már ki fognak kelni a magok?

Süppedni így is fog a föld, de legalább egyenletesen.

És nem mossa le az eső a földet a tetejéről.

Szerintetek csúnya lenne?

Vagy esetleg adnátok valami különlegesebb ötletet?



2014. ápr. 21. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt szerezhetsz ihletet.

[link]


[link]

2014. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen a mostani amit le kell dózerolnom.

[link]

[link] .

2014. ápr. 21. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazán sziklakert. Ez valami kulékaviccsal körülkerített teraszos kialakítás. A sziklakert 90%-a terméskő, 10% föld mediterrán növényeknek, télálló kaktuszoknak. Sziklakertbe az mutat jól ami eleve ott él, továbbá egyes növények nem is szeretik a kevés földet forrósággal és szárazsággal párosítva.
2014. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit ültettél bele ott a fa alatt, de nem sok minden szereti az árnyékot. A bajom vele az, hogy a kavicsok le fognak mosódni és év végére egy romhalmaz lesz magától is.
2014. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az?

Amúgy nyáron nagy a forróság ezen a helyen is az a szilva fa nem sokat takar .

Büdöskék és egynyári szegfű lett bele vetve.

2014. ápr. 21. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán sziklakert.A másik,hogy a büdöske és az egynyári szegfű nem kimondottan sziklakerti növény. botanikalad.hu-n néz utána a sziklakerti növényeknek v. egy kertészetben érdeklődj...
2014. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első válasz Google-féle "ihletadó" sziklakertjei elég rettenetesek.


Kezdjük ott, hogy van néhány embernek sziklakertje, a többinek (úgy 95 %-nak) meg kövekkel telepakolt kertje.

Ezekre jó megoldás lehet némelyik a Google-képek közül.


Az igazi sziklakert leginkább szukkulensek tartására való dolog.

Az egésznek a lényege a szárazon tartás. Rendes sziklakertben nem nő meg a fű, gyom, legfeljebb nagyon csapadékos évben.

Ennek érdekében az aljától kezdve kell építeni. Alulra kavicsot, téglatörmeléket, vagy folyami sódert. Felülre sóderes földet, ebbe mehet érett trágya is.

Ebbe a lemosódás ellen jönnek a kövek.

Amik nem lehetnek:

- folyóból származó gömbölyű kövek

- lehetőleg nagyon éles, frissen robbantott kövek sem (bár ezek jobb híján megteszik), legjobb a sziklás területről gyűjtött, fagy által megdolgozott kő

- túl tarka vagy fehér, díszkő-jellegű kő se

- és főleg nem lehetnek nagyjából egyforma méretűek, vagy túl kicsik, és nem szabad őket egyenletesen elszórva elrendezni a területen, pláne ilyen módon sorba rakni.


Nem szabad túl meredekre csinálni, mert vagy lemossa az eső, vagy túlságosan tele kell pakolni kővel, amitől nem hozzáértők keze nyomán úgy fog kinézni, mint a sitthalom.

A kövek ne a föld tetején álljanak, hanem legyenek lesüllyesztve, mintha most mosta volna le az eső a tetejükről a földet.


Persze, te biztos nem "igazi" sziklakertet szeretnél, csak egy magasított ágyást kövekkel, mint amik a linken vannak.

Amiket a kövekről írtam, azokat akkor is tartsd be, csak a talaj ne legyen a leírt, hanem a mostani föld bekeverve némi sóderrel meg trágyával. Ebbe mehetnek a virágpalánták.

2014. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Hetes ! Érdekes amiket írsz, kimentettem magamnak. Én is vágyom sziklakertre. Fotókat esetleg csatolnál hogy szerinted mi fér bele a sziklakert kategóriába?

A kérdező árnyékos helyén lehetne valódi sziklakertet készíteni?

2014. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!