Kezdőoldal » Otthon » Kert » Születésfa (gyerekszületés...

Születésfa (gyerekszületés alkalmából ültetett) milyen fajtájú legyen?

Figyelt kérdés
Gyermekünk születése alkalmából szeretnénk fát ültetni. Van hagyománya annak, hogy milyen fajtájút ültetnek?
2014. máj. 16. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
városi kiskert vagy tanya, helyekben vagy alföldön?
2014. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk apám fenyőt ültetett, de már vágásérett, pedig satnyán növekedett. Én valami lassabban növő, hosszúéletű fát javasolnék, pl. tölgyfát vagy ezüstfát ha van hozzá hely. De a vadkörte is divatos kisebb helyen.
2014. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hagyományról nem tudok. Én egy germersdorfi cseresznyét ültettem, ami már 23 éves és gyönyörű hatalmas bő termésű fa lett belőle. Ráadásul a terasz elé lett ültetve, így nyáron hűs árnyékot ad. Szerintem kedved szerint válassz. A gyümölcsfák általában rövidebb életűek viszont gazdasági hasznuk is van. A dió is jó választás lehet, több száz évig is élhet, vagy egy török-mogyoró, ami nagyon szép fa és még a köbüki unokáitok is láthatják :)
2014. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kínában császárfát ültetnek ,nálunk is kapható.
2014. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiúnak körtét, lánynak almát.

http://www.youtube.com/watch?v=iPS3uwDAWRY

2014. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a császárfa vízigényes, kezdetben fagyérzékeny, és az árnyékon és virágon kívül kb haszontalan.

(a virágai is gyakran lefagynak)


Vagyis hasznos, jól megmunkálható fát ad, de nálunk nem házilag szokás a bútorokat készíteni.

Tűzifának meg...

A sűrűsége a keményebb hungarocellel vetekszik.

Így a fűtőértéke sem sok köbméterben.

2014. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Dombtetőn, széltől, fagytól NEM védett helyen áll majd, hely bőven van, 2000 nm a kertünk.

2014. máj. 17. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!