Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ajánljatok benzines fűkaszát!?...

Ajánljatok benzines fűkaszát!? 50 000 Ft-ért mit érdemes venni?

Figyelt kérdés
Nagyobb területet kéne vele vágnom, és olyan 50 000 Ft környékén van rá keretem. Már utána olvasgattam, de 100 000 nincs rá, 17 000 Ft-os Straus fűkaszákat meg nagyon gagyinak mondják. Valaki okosabb jártasabb a témában segítsen ha tud, hogy mit érdemes venni. Köszönöm!

2014. máj. 17. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

[link]


ez nagyon macerás

2014. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha egyenletlen a talaj,gödrös,dombos,sok a kerülgetnivaló fa stb..sokkal jobb egy olcsó benzines fűkasza,persze ha sima terep van akkor a rendes fűnyíró,az önjárós jóval megkönnyíti a munkádat....
2014. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Úgy látom sokan nincsenek tísztában a fűnyíró gépek fogalmával sem .A fűnyirók alapjában kis magasságú,egyenes talajon való fűnyírásra valók.Egyenletes fűmagasságot bíztosit .Kis helyre be sem férnek,mozgatásuk sem künnyű.

Vizes fű levágására alkalmatlanok .

A fűkaszák alatt a vállra,hátra,vagy éppen csak kézben fogható damilos,vagy késes gépeket értem. A kérdésben is fűkasza szerepel .Ezekkel lehet akár 30-40 cm magasságú fűvet levágni,független a talajviszonyoktól.A fű lekaszálást ritkábban lehet csinálni,akár vizesen is .

A fűvet is szét lehet szóratni,vagy éppen "rendre" alakitani.Gyakorlat kérdése csak .Sokkal kevesebbet kell menni,talán negyedét,mint a tológatósnál.Mindenhova odafér,egy fűszál sem marad el .Az olcsó fűkaszák a hobby

gépek kategóriájában vannak sorolva .6 hónap garancia van rá.Ha meghibásodik a szervizek nem is vállalják a javitást,mert a költsége közel azonos az új gép árával .

Mindezeket is érdemes figyelembe venni .

Remélem tudtam segíteni több nézetből is .

6 hónap után én is kidobtam a 40000 ft gépet .Közel 90 ért vettem egy Maruyamát.Most összességében 130 e.költöttem fűnyíróra.Még 6 kg sincs,és ez sem lebecsülendő mekkora súlyt cipelünk .Szerviz ajánlatára vettem,mert én sem tudtam a sok gagyi közül melyiket is vegyem .Még sok 100 ezer körülit is annak tartottak.

Ezen kivűl még az olasz Oleo-Mac ot ajánlották ebben a kategóriában .

2014. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
4%

Remélem tudtam segíteni,több nézetből is .

Előző

2014. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sok okos dolgot írtál, csak két dologban mondanék mást:

1. A garancia nem fél, hanem 1 év.

2. 90-ért mostanában nemigen adnak olyan erős Maruyamát, amit érdemes is megvenni 200 nm fölötti területnél. Az olyan 120-nál kezdődik, szerintem.

2014. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ne vegyél m motoros fűkaszát, hanem vegyél tologatós fűnyírót, ami oldalkidobós, benizinmotoros és magasságot lehet állítani.
2014. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én a Lidl -be vettem tavaly. 3 év garanciával adták, vannak hozzá kések is, damil is. Azt hiszem az aldiba is uyanilyet árulnak.


Ahhoz képest, hogy noname meg vagyok elégedve vele. Olyan 35.000 Ft volt.


Egy ismerősöm ajánlotta aki egy elhagyatott telek (kb. 10 házhely) kaszálását vállalta be, évek óta ilyennel csinálja.

2014. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

fűkaszát akar venni nem fűnyírót

ne mondjad már el többször a hülyeséged


az pedig hogy a levágott füvet nem szeded össze hanem hagyod visszakerülni a fűbe a legnagyobb hiba amit el lehet követni, bemohásodik tőle a fű, évente 2x kell végigmenni rajta fűszellőztetővel stb.

2014. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, voltak benne hasznos infók amik megerősítettek a fűkasza mellet :) Végül a nagy böngészgetés után és nem túl nagy költségvetés miatt a választásom erre esett: [link]


Remélem egy darabig megteszi majd. Mindenkinek kösz még egyszer!

2014. máj. 19. 16:31
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,várjuk majd az élményeket,milyen az új gép ha kipróbáltad:)
2014. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!