Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsák áttelepítése?

Rózsák áttelepítése?

Figyelt kérdés
Virágos kertet rendeznénk, és van pár nagyon szép pünkösdi rózsa, és "rendes" rózsa, amiket új helyre szeretnénk telepíteni. MEgoldható a kivételük úgy, hogy aztán túl is éljék? Mikor kellene ezt megtenni, hogy a legnagyobb valószínűséggel túléljék? Minden áttelepítős ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok :) Köszönöm!!

2014. máj. 19. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se most csináld, főleg, hogy napokon belül itt a forróság!!!

Ősszel, vagy kora tavasszal, amikor fákat szokás ültetni, akkor érdemes a nagy átültetéseket is lebonyolítani.


Most ezek épp bimbósak valószínűleg, most a virágok kifejlesztésére kell az energiája a növénynek és nem arra, hogy a gyökereit megerősítse az új helyen...


Egyébként a pünkösdi áttelepítése talán egyszerűbb, nem olyan szerteágazó a gyökérzete, mert teljesen más... (Ezek ha túl nagyok, úgy tudom ketté is vághatók és úgy is elültethetők, asszem így is szaporítják.) Viszont baromira kényesek a talajra. Könnyen előfordulhat, hogy akár a talaj, akár az átültetés ténye miatt nem fognak virágozni akár évekig se, persze nem biztos!


A rózsánál meg nem tudom mi az a méret, ami kibírja az átültetést, ehhez inkább nem szólok hozzá.

2014. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

(Biztonság kedvéért nevelhetsz új rózsatöveket, annak pont itt az ideje! Ha elvirágzott, akkor lemetszed a virágot, és úgy 20-30 centit a friss szárból. Letéped a leveleit, esetleg a legfelsőt meghagyod, és ezt ledugod a talajba, 1/3-a legyen kint, picit megöntözöd, és befőttes üveggel lefeded, hogy a meleg párás levegő gyökerezésre késztesse.

Néha meg kell locsolni, de ki ne rohaszd, néha lehet szellőztetni, de éjszaknként legyen mindig fedve. És ha hozott új hajtásokat, ami már elég erős, s nem fér az üveg alá, akkor nem kell többé a befőtt. )

Így ha nem sikerülne az öreg tő átültetése, akkor is meg lesz mentve a kis rózsatő útján... :)

2014. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A "rendes" rózsák még viszonylag fiatalok, csak 1-2 évesek. De így annyira már nem félek a pünkösdi rózsa átültetésétől :)
2014. máj. 19. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Azok még tényleg nem lehetnek nagyok, könnyebben lehet vigyázni a gyökereire, az túl fogja élni.


Na jó, de mielőtt nekiállsz, azért keress rá külön mindkettőre a neten.

Én sem vagyok kertész, csak szaporításnak olvastam utána régebben, onnan emlékszem ilyesmire. Az viszont biztos, hogy nem ilyenkor virágzás előtt való a kinti növényeket megpiszkálni!

:)

2014. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pünkösdi rózsát kora ősszel legjobb áttelepíteni, amikor már nagyjából visszahúzódott.

A rózsát meg késő ősszel, tél elején, fagymentes időben, de még tavasszal is jó. Fontos, hogy erősen metszd vissza ültetéskor, aztán rügyezéskor, ha fagy már nem várható, még jobban. (A gyökerek túlnyomó részét levágtad, ezért kell a föld fölötti részt is hozzáigazítani.)

2014. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem most szeretnénk, csak érdeklődtem, hogy mikor a legkevésbé rossz. De én is tavaszra, vagy őszre gondoltam.
2014. máj. 20. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:

A pünkösdi rózsa nem kényes.A rózsát viszont gyakran kell öntözni,és napos helyet szereti .Ősszel lehet már át ültetni.A sérült gyökérzetéből a sérültet távolítsad el .

A többiből is 1-2 cm csípjél le .Így a gyökérzetet is növekedésre készteted .

2019. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!