Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kószapocok ellen valami...

Kószapocok ellen valami hatásos módszer létezik?

Figyelt kérdés

A veteményes kertben összeturkál mindent, járatokat fúr a földfelszín alatt közvetlenül és a növényeket kitúrja, elrágja a gyökerüket. Betemettem a járatokat, dugdostam bele sörösüveget meg zizegő napelemes riasztót, meg bodza ágat, menta leveleket, ráeresztettem a macskákat is de minden próbálkozásom hiábavaló. Igen, volt ami hasznosnak bizonyult és a kis állatka ott nem túrt többé, ám kb 2 méterrel odébb folytatta a munkáját.

A helyzet az, hogy a veteményes kertben nem szeretnék semmilyen mérget használni, mert azokból a növényekből a család fog enni, ki tudja nem szívódik -e fel pl. a répába azokból a mérgekből valami?! ...szóval ha valakinek van egyéb ötlete, hogyan tudnám a kertből ezeket a kis dögöket elriasztani, azért nagyon hálás lennék!

Előre is KÖSZÖNÖM!


2013. máj. 14. 09:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Interneten már minden létező weboldalt átolvastam, de csak mérgeket találtam, azokat viszont csak végszükség esetén szeretném bevetni, és csak akkor, ha nem szívódik fel semmi a méregből a talajba.
2013. máj. 14. 09:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Miután látom , hogy mérgeket nem akarsz használni , úgy javaslom a karbidmész használatát , pár kanálkával a járatba szórva .
2013. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha élve akarod megfogni:


[link]


Az meg megöli:


[link]

2013. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
47%

:) na ilyet se hallottam még! Jópofi ki neve van neki. Kószapocok?! :) Szerezz be hozzá egy Kószacicát!

:D

2013. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A csapdák jók, ám kipróbálnám ezt a karbidmész nevű valamit, ha ártalmatlan a növényekre. Hogyan kell alkalmazni? És hol tudom beszerezni? Interneten most keresem, remélem találok rá valamilyen leírást. Még egyszer köszönöm!

2013. máj. 14. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Valameddig az is hatásos, ha egy egy vasrudat lenyomsz a földbe és jövet-menet megütögeted. Ezeket a rezgéseket nem szeretik, de ez nem végleges megoldás.
2013. máj. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A karbidot pl. itt is beszerezheted :

[link]

Ha van bányász , vagy barlangkutató ismerősöd , akkor tőlük , az talán olcsóbb . A karbid acetilén gázt fejleszt , és az űzi el a járatokban élőket . Ha nedves a föld , akkor nem kell külön vízzel locsolni , mert úgy hosszabban hat .

2013. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!