Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy elég furcsa kérdéssel...

Beldy kérdése:

Egy elég furcsa kérdéssel fordulnek hozzátok. Baratnőmnél megpillantottam egy nagyon elszaradt orchideat ami állítása szerint kb.1 eve nem latott vizet. Nagyon megsajnaltam es hazahoztam. Nekem is van itthon 5. Van remény'?

Figyelt kérdés
Szamomra hatalmas meglepetés volt, mikor kiszedtem a cserepbol talaltam 4 db elő gyökeret a többi elszaradtat levagtam. A levelei nagyon fonnyadtak, viszont zöldek es ugy latom van bennük mega élet. Van 1 ép leggyoker is. Eredetileg 2 ágú volt de 1et levagtam mert mar nem élt. A másiknak a végét vágtam le mert egy része még él. Segitsetek kérlek. Menthető még? Mit tegyek?

2014. jún. 4. 11:36
 1/4 Golan Trevize ***** válasza:
94%

Szokás szerint öntözd, tápozd.

Nehogy túlöntözd nagy buzgalmadban, mert akkor meg elrohad.

2014. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy próbát megér!:)
2014. jún. 4. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy neveld, mint a régi meglévőket. Jó körülmények között megújul, virágozni is fog, bár ez feltehetőleg sok időbe telik.
2014. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély hogy megmarad. Ismerősömnek felmondták az albérletét külföldön, és mindenét a virágokkal együtt egy sötét raktárba pakolták. Kicsivel több mint fél évet volt ott az orchidea. Ő is meglepődött, de megmaradt. Már most virágzik. Karácsony elött lett kihozva.
2014. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!