Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy nagy kétágú orchide...

Kaptam egy nagy kétágú orchideát, de a levelei elkezdtek fonnyadni, le is dobálta őket. Most már a töve is elszáradt. Mit tegyek, hogy megmentsem?

Figyelt kérdés
A virágait is ledobálta,de utána észrevettem,hogy a szárai végén hozza a bimbóit,aztán azok is megnyekkentek.Ezután levágtam a szárait,mert azt olvastam,hogy ez majd késztetni fogja a növényt a növekedésre.Levegőző gyökerei még zöldek,de a töve nagyon száraz.Tápoztam,most kavicsokon van,úgy locsolgatom.Van még esély rá,hogy magához tér?Annyira sajnálnám,ha elpusztulna.

2014. jún. 25. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán nem elég párás a levegő, és azért "haldoklik"? Esetleg ha van a főszáron hajtás, amit le tudsz venni, azt még meg tudnád menteni.
2014. jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos.Csak a száraz tő van,még a zöld levegőző gyökerek.
2014. jún. 25. 10:03
 3/3 anonim válasza:
Nem locsoltad túl? Ha igen,szedd ki a cserépből, vágd le az elrothadt gyökereket, ültesd vissza és ne locsold egy jó darabig.Nekem is van egy ilyen orchideám, majdnem késő jöttem rá, mi a baja. Az enyémen még van néhány levél, de a cserépben lévő gyökerei szinte teljesen elrothadtak. Most nem locsolom, és kezd új levelet hajtani. Csak spriccelem 2 naponta állott vízzel.Szerintem ha élő léggyökerei vannak, ki fog hajtani. Sok szerencsét!
2014. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!