Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tudok ilyenkor tenni?

Mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Vannak goji bogyó bokraim, amiket úgy kellene növeszteni, hogy tőből meghagyni 5-6 ágat és a mellékágakat lemetszeni, hogy jó hosszú ágai legyenek. Kb. 4-6 méteresek lesznek. Tavaly a kedves édesapám megmetszette az egyik bokromat és sok oldalága lett de azok elszáradnak, elhalnak meg csökevényesek lesznek. Idén tavasszal megpróbáltam kijavítani, hogy levagdostam minden oldalra nőtt részt és meghagytam 5 fő ágat, szépen el is kezdett nőni. Közben ültettem 3 másikat, azokat alapból így növesztettem és már meghaladták a 2 métert a legtöbb ágai. Most azt is visszavágta valamelyik szerencsétlen, alig vannak levelek is rajt mert az ágak közepe és vége felé voltak, virágok meg termés már tuti nem lesz. Ráadásul oldara ki fog hajtani (ha túléli). Lehet még tenni valamit vagy ássam ki aztán szemét? :(
2014. jún. 28. 13:57
 1/2 anonim válasza:
Amíg él, én semmiképp nem dobnám ki. A kedves családtagokat meg világosítsd fel, hogy aki a jövőben hozzáér és megmetszi, annak a kinézetét te is át fogod szabni.
2014. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy 4-6 méteres egyenes ágakat kell nevelni?

http://www.youtube.com/watch?v=u_erLkw54c0

Kis törzses fácskának szokták nevelni.

Nyugodj meg, lehet még termés rajta idén.

2014. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!