Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tegnap este locsoltam, mert...

Tegnap este locsoltam, mert nem gondoltam volna, hogy esni fog. Este jött a zivatar és ma esik az eső. Szerintetek túlzásba vittem? Nem kellett volna locsolnom tegnap este? Ez komoly, légyszi segítsen aki tud.

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy esni fog, főleg nem ennyi, nagy szél is volt egész nap és meleg is, majdnem 30 fok. ezért gondoltam, hogy inkább locsolok este.

De aztán éjjel zivatar volt és a mai napon meg esik az eső.


Hogyan kellett volna csinálnom?


(Időjárás-jelentést nem néztem)



2014. jún. 30. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem történt. Máskor nézd meg egy pár napra előre, hogy mit ír, és annak megfelelően locsolj.
2014. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs, a locsolás így olyan, mintha fél órával tovább esett volna az eső, azzal se tudsz mit kezdeni.
2014. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ami végérvényesen kiszáradt és elhalt volna tegnap este locsolás hiányában, azt megmentetted.
2014. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, ha még valaki tud, akkor írjon


és az nem ciki nekem h láttak locsolni a szomszédok?, most nem gondolják azt h hülye voltam, minek locsol ez? vagy ilyesmi


veletek volt már ilyen vagy hasonló helyzet?

2014. jún. 30. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Én pl. direkt tegnap kilocsoltam a hordókból az állott vizet, hiába tudható volt az időkép.hu alapján, hogy 90%-hogy eső lesz, két okból:

1. a ciszterna (kút, belevezetett esőcsatornákkal) újra megtelik esővízzel, amiből ismét fel tudom tölteni a hordókat.

2. ha mégsem lesz jelentősebb eső - amire mindig van 10% esély, akkor legalább úgy locsoltam, mintha száraz hét következett volna. Egyébként is a petrezselyemnek, töknek, uborkának, sárgarépának bármennyi víz mehet.

2014. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal nem tudsz kárt okozni, ha öntözöl aztán mégis esik, fordítva viszont lehet hiányozna az öntözés, ha várod az esőt és mégse jön.


Pedig hányszor mondta már a meteorológia, hogy esni fog aztán nem esett.


Én is öntöztem ezen a napon, aztán nem érdekel mit gondolnak a szomszédok. Én se foglalkozok vele más mikor öntöz.


Egyébként örök igazság, hogy eső lesz ha öntözöl :)

2014. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!