Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen zöldségfélét lehet...

Milyen zöldségfélét lehet cserépben termeszteni?

Figyelt kérdés
Budapesti társasházban élek, viszont nagyon szeretnék valami haszonnövényt termeszteni, hogy főzésnél saját alapanyagot tudjak használni. Mi az amit cserépben, ablakpárkányon is érdemes lenne?
2009. ápr. 6. 02:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Fűszernövényeket mindenképp.

A zöldségeknél az a kérdés, hogy mekkora cserepeket tudsz az ablakpárkányra rakni. A legtöbb zöldségnek sok földre van szüksége, tehát nagy cserép kell. Próbálkozhatsz paradicsommal, paprikával, cukkinival, tökkel.

2009. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nagymamám egy óriási cserépbe fehérrépákat dugdosott, így mindig van friss petrezselyme. Jó ötlet, én is régóta tervezem, meg a fűszernövényeket is.

Mi egyszer anyuval régen ültettünk paprikát, szépek ki is hajtott,, de az öcsém, aki akkor 2 éves volt,. odament és lecsipkodta a kis babapaprikákat... így sose tudtuk meg, finom-e vagy sem :)


Hozzáteszem: panelos család vagyunk.

2009. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Van balkonparadicsom is, csak egy nagy cserép kell hozzá!
2009. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
azokat a pici erőspaprikákat :D
2009. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
91%
Szia! Én már több éve megfogadom, hogy erkélyre (enyém déli és nyáron nagyon meleg van) semmit sem szabad ültetni, csak paradicsomot, ezt is nagy diszperzites vödörbe, mivel a többi növény pl.föld alatt termők nem lesznek olyan nagyok mint a kertben. Kevés a hely és talaj a számukra. Most márciusban ültettem igaz dughagymát amiből sosem lesz főzőhagyma mivel már most húzogatjuk ki őket a cserépből. Esetleg még zellerpalántát ültethetsz friss zellerlevelek legyenek a levesben. Mindenesetre ha déli oldalon van erkély olyat ültess ami jól bírja a forróságot. Ha nincs erkély ablakba nem ajánlok tenni semmiféle cserepet, mert lefújja a szél. Azért remélem nem vettem el a kedved a panelkertészkedéstől.
2009. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Alényeget végülis megtudtam: minél nagyobb a cserép, annál nagyobb az esetleges siker:)
2009. ápr. 7. 01:56
 7/10 anonim válasza:
87%

...én idén metélőhagymát, metélőpetrezselymet, bazsalikomot, kakukkfüvet, kerti zsázsát és majorannát már biztos ültetek...

...szerintem te is maradj a fűszernövényeknél, mert a zöldségek nem tudnak cserépben élni...

2009. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Én a 8. emeleten balkonládában neveltem eddig fűszernövényeket és szamócát is. Sajna nagyobbakat nem tudok pl pari meg ilyenek, mert leborulnának a párkányról (nincs erkélyünk) :(
2009. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdezo,ha adhatok még egy jotanácsot a cserépben lévo bármiféle novénytermesztéssel kapcsolatban az ablak kulso párkányán. Mielott bármilyen cserepet vagy ládikot az ablak párkányára tennél, elobb vegyél az OBI-ban, Baumax-ban,vagy bármilyen más kertészeti áruházban olyan rácsot amit vagy a falhoz vagy az ablak kerethez lehet rogzíteni,amelyik meggátolja ezeknek az edényeknek az esetleges leesését. Néha még a legcsekélyebb szél is elegendo ahhoz, (vagy esetleg a novény úgy novekszik, hogy szélcsend idején is átbillenhet es leesik.)hogy balesetet okozzon, amiért te vagy a felelos, sot meg is olhet egy embert,ha jo magasrol a fejére esik.

Ugyhogy jol gondold meg, mielott bármit is kiteszel az ablak párkányára!

2009. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mint már többen is elmondták előttem.. fűszernövényeket lehet termeszteni meeg igen azt a pici csípős paprikát is. Nekem a mamám futóbabot termeszt az erkélyén :D. De lehet még koktél paradicsomot is ha olyan helyen laksz. Szerintem a legcélszerűbb a fűszernövény. Nem sok törődést igényel, csak locsolnod kell meg napoztatni (mértékkel). Snidlinget is termessz :D nagyon finom. Szintén termeszt ilyet a mamám. Meg mentát, jó lesz mentateának.
2009. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!