Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes kávézaccal foglalkozni?

Érdemes kávézaccal foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm étterméből haza tudnék vinni naponta 10 kg kávézaccot, olvastam róla, hogy jó a növényeknek, de tényleg többet ér mintha mondjuk a levágott füvet, gazokat komposztálnám? (azt legalább nem kell hazahordani)
2014. júl. 6. 20:30
 1/7 A kérdező kommentje:

napi 10kg zacc havonta 300 kg, szóval elég nagy mennyiségre tudnék szert tenni. De nem tudom megéri-e ez nekem, tudnék-e ebből napi rutint csinálni, hogy beugrom érte minden nap az ismerőshöz, aztán haza beborítom valami ládába. Megérné a fáradtságot, vagy találnék ennyi energiával ennél erősebb anyagot?


Például hozzájutok lótrágyához ingyen, például. Lehet, hogy inkább azt kéne hazahordani.

2014. júl. 6. 20:32
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, olvastam ilyeneket de itt nincs egyértelműen leírva, hogy megéri-e hazaszállítani.


Ennyi erővel lehet érdemesebb lenne egy alomszéket (komposzt wc-t) használnunk a családban és 1-2 év múlva kiváló föld lenne belőle, cserébe nem kell sehova se hordani semmit.

2014. júl. 6. 20:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert a tojáshéj is hasznos lehet de nem biztos, hogy megéri hazaszállítani havi 300 kg tojáshéjat (példa)
2014. júl. 6. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt neked kell tudni, hogy megéri-e?


Ha tudsz lószart szerezni az jobb, mert hamarabb felhasználható.

De ha vannak savas talajt kedvelő növénykülönlegességeid, akkor megéri, de akkor sem ész nélkül, korlátlanul.


A tojáshéj a mi környékünkön (Dél-Pest) nem sokat javítana a talajon, mert itt meszes, illetve semleges a talaj, és nem kötött.

2014. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Növénykülönlegesség? A paradicsom is ilyen, de eléggé elterjedt.
2014. júl. 6. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Napi tíz kilót semmiképpen nem tudsz felhasználni, hacsak nincs egy tömbház méretű komposzthalmod, amibe belekeverheted. A zacc csak adaléknak jó, ennyiből feltölhetnéd az egész kertedet is. Inkább csak időnként hozz el egy-egy adagot, amivel felturbózod a paradicsomok és a többiek földjét, a többi csak rád penészedne.
2014. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!