Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri diófákat ültetni és...

Megéri diófákat ültetni és azzal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Van egy kis földünk és azon gondolkoztunk a férjemmel, hogy kéne valamit kezdeni vele, amiből lenne egy kis mellékes kerestünk. Diófák ültetésére gondoltunk. Szerintetek jó ötlet, vagy inkább felejtsük el? Ti mit ültetnétek, ami nem igényel nagyon sok gondoskodást, de mégis jó áron el lehet adni? Elsősorban hétvégén tudnánk vele foglalkozni.

A föld nem nagy, úgy kb 1500 m2.



2013. febr. 5. 11:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nem megélni szeretnénk belőle, tudjuk, h ekkor területből nem lehet.
2013. febr. 5. 11:34
 2/17 A kérdező kommentje:
A föld egyébként jó minőségű, feketeföld.
2013. febr. 5. 11:36
 3/17 Zsolt75 ***** válasza:

A diófa elég lassan nő én úgy tudom. Hosszútávú befektetésnek biztosan jó, pláne ha jó minőségű terménye lesz. Annyiban viszont érdemes elgondolkozni, hogy elég nagy lombja van ha megnő és a földet alatta nemigen tudnátok használni csak jóformán füvesítve...


Ha nekem lenne ilyen területem ami nem kell másra, akkor én akácot telepítenék bele és megoldanám a tűzifámat egy életre.


Esetleg fenyővel foglalkoznék és árulnám azt karácsonykor. Bár azért azzal foglalkozni kell, de ha hétvégenként szívesen vagytok ott abba az is belefér.


Gyümölcsfáknak is lenne értelme, mert ha a terményt esetleg nem tudod megfelelően értékesíteni akkor még lekvárnak is jó , szörpnek vagy épp pálinkának. Mindegyik kelendő árucikk.

2013. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt is gondoljátok át, hogy a diófa kb 8 éves korában fordul termőre, így addig nem láttok belőle egy fillért sem.
2013. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A helyetekben vegyes ültetésen gondolkoznék. A dió abból a szempontból jó, hogy nagyon-nagyon drágán lehet árusítani. De ameddig az nem terem, érdemes lenne mást árulni.
2013. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én gyümölcsfákat, bokrokat ültetnék. Ha marad termés, akkor befőzöd, lekvárt készítesz. Az mindig jól jön :-) A dió lassan nő, de ha nem a közeljövőben akartok belőle termést látni, akkor az is jó.
2013. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A csemeték 3-4 éves koruktól teremnek nem? Legalábbis nekem többen ezt mondták.. Habár, gondolom az a termés nem számottevő.

Az nem lenne bak, hogy több év, mire termőre fordul, főleg, ha akkor sokat terem, és megérné nekünk.

Milyen gyümölcsfákat, bokrokat ültetnétek, ami nem igényel nagy odafigyelést? Én még szederre gondoltam, vagy más bogyósokra.. málna, stb.. Ebben a földben ezek nagyon szeretnek.. Legalább is ezt tapasztalom.


Azért nem gondolkozom azon, hogy magunknak termesszünk ezen a földön, mert itthon van kertünk, ott sok mindent megtermesztek, illetve van néhány gyümölcsfánk, így nekünk is van mindig zöldség-gyümölcs a kertből. :)

2013. febr. 5. 15:22
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát, a fenyőzésbe nem mernék belefogni :) abszolút nem értek a fenyőkhöz, és félnék, hogy tönkremennek. A tűzifa jó ötlet (akácos) de azon nem spórolnánk sokat, mert egy kis kandallónk van, amiben fával lehet tüzelni, de általában karácsony környékén szoktunk begyújtani a hangulat kedvéért. Fűteni gázzal fűtünk (padlófűtés) mert olcsóbbra jön ki (kb 8000-10000 ft egy hónapban).
2013. febr. 5. 15:27
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

/

Ha nekem lenne ilyen területem ami nem kell másra, akkor én akácot telepítenék bele és megoldanám a tűzifámat egy életre/ 1500 M2 -ből ewgy életre? nem tervezel hosszú életet úgy látom.

2013. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Zsolt75 ***** válasza:

1500 m2 en rengeteg fa fér el. Hosszú életet tervezek. Lehet, hogy te nemigen vagy jártas a fa tüzelésben ezért jelentetted ki ilyen bátran ezt :-)


Kívánom élj olyan soká, hogy egy hektár erdőnyi fát kelljen kivágnod és eltüzelned egymagadnak. :-)

2013. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!