Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegségei vannak a...

Milyen betegségei vannak a fáknak? Illetve milyen permet szerrel kel lepermetezni. (képek lent)

Figyelt kérdés

szőlő: [link] szerintem ez takács atka (nem az enyém hanem a báttyámé csak nem ér rá vele foglalkozni)


barack: [link]


joratán alma: [link]


2014. júl. 10. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szőlő: filoxéra, magyarul szőlőgyökértetű. Az európai saját gyökerű szőlőknek a gyökerén él, a direkttermő amerikai fajtáknak a levelén. Felszívódó rovarölő kell, pl. Actara.


Őszibarack: volt itt gnomóniás levélfoltosság, de ezt a nyári hőség már megszüntette. De feltehetőleg nem ezért tetted fel, hanem a kicsi világos levelek miatt. Ez valami tápanyaghiány, nagyon erős. Szerintem meszes a talaj, és vadőszi alanyon van. (Megvan még az oltvány cetlije?) Vagy nem volt ott meszesgödör? Meszes talajon az őszi nem tudja felvenni a megfelelő anyagokat. Ha a körbekapálás és levéltrágyázás ellenére jövőre is így néz ki, akkor hajítsd ki, és vegyél olyan oltványt, ami keserűmandula alanyon van, az bírja a meszet.


Az almát nem tudom, de talán levéltetves volt korábban, és attól ilyen.

2014. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!