Kezdőoldal » Otthon » Kert » A korallvirágom tele van...

A korallvirágom tele van fehér pöttyökkel, mintha homok lenne. Mi ez?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a szobám ablakában lévő virág körül sok kis fekete pötty van a párkányon. A virágot jobban megnézve pedig feltűnt, hogy mintha homokkal lenne megszórva, tiszta fehér/sárgásfehér pöttyök vannak rajta. Nagyon megijedtem és kidobtam az egészet kaspóstól úgy, ahogy van. Van a szobában még 3 virág, volt 1 közvetlenül a korall mellett is (egy amarillisz), de annak semmi baja. Mi lehetett ez? Tetű? És mitől került rá? Eddig semmi baja nem volt...
2014. júl. 14. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A levél van elszíneződve vagy kis rovarok vannak rajta? LEhet levéltetű, ami simán berepülhet az ablakon. De lehet csak sókiválás a levélen ami teljesen ártalmatlan jelenség. Emiatt nem kellett volna eldobni a virágod. Ha tetű, akkor is van rá ellenszer.
2014. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kidudorodó akármik voltak rajta, tehát nem elszíneződés. És rengeteg. Én próbáltam figyelni, de mozgást nem fedeztem fel rajta, csak úgy ott voltak azok az izék. Nem tudom mik. Nagyon sok növényünk van, nem szerettem volna, ha megfertőzi a többit is. Inkább egyet dobok ki, mint az összeset. De azt sajnálom, hogy nem fotóztam le.
2014. júl. 14. 20:23
 3/4 anonim válasza:

Nekem hasonló gondom volt két mini korallkán is.

Enyhén szólva kezdő vagyok, így elsőnek nem is foglalkoztam vele, hanem két héttel később mutattam anyunak, és ő mondta, hogy tetvek nagy valószínűséggel. Kétszer lekezelte sprayvel, de mivel annyira el voltak már terjedve a növényeken, kénytelenek voltunk szinte tövig megkopaszítani. Ez volt kb. 3 hónapja, sirattam is, hogy meghalnak, de szerencsére azóta elkezdtek már bokrosodni, majdnem visszanyerték teljesen régi formájukat. Most igyekszem virágzásra bírni :)

2015. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Akkor ha netán lesz még ilyen probléma, már tudom mit kell csinálni!

2015. máj. 15. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!