Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kis tó csak egy szökőkútta...

Egy kis tó csak egy szökőkúttal tiszta lenne?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom hány liter de elég kicsi, legmélyebb pontja 1 méter, azon kívül lépcsőzetesen egyre sekélyebb. Aranyhalak illetve növények vannak benne és már picit frusztrál, hogy nem átlátható, ami érthető. Egy szökőkútra szeretnék befektetni, érdemes? Nem akarok kristálytiszta vizet de mondjuk ha a víz nem zöld lenne már boldog lennék.

#szökőkút #kerti tő
2014. júl. 16. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevés!
2014. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos kellene egy szűrő-szivattyú szett. A B- verzió, ami kicsit drágább, de szebb, hogy egy 10-20 méteres patakot kéne elé építeni pl. zeolittal is kibélelve a kövek és fólia mellett és csak árnyékban, vagy 18h-tól 10h-ig keringetve ha meleg van. Nálam az utóbbi bevált, a víz tiszta, a halak élvezik a bejövő sodrást, nincs benne szivattyú a tóban, látványos, jönnek a madarak inni, stb stb.
2014. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:

egy szimpla szökőkút alga mentesítést nem végez de vízforgatásra jó.

sok növény kell a tóba és a halakat nem szabad túlszaporítani.

a növények elszáradt részeit nem kell hagyni bele rohadni a vízbe és árnyékot is kéne biztosítani.

sót nem árt ha raksz a vízbe,a halaknak szervezetének is szükségük van rá és fertőzések,alga szaporulás ellen is nyújt kis védelmet.

én személy szerint csak kb 0,4-0,5kg/köbméter arányban használok.

[link]

2014. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is van benne szökőkút a tavamban. nincs 1 köbméteres sem a tó. vannak benne tavirózsák kárászok, törpeharcsák. amióta a szökőkút üzemel a tóban, azóta ritkábban kell vizetcserélnem a tóban, később zöldül meg, és egy csomó algát kiszűr a szökőkút (van benne két cigisdoboznyi szivacs szűrő. Eladó: Al-ko márka. 8000Ft-ért. van al-ko 1250-esem is. 18 ezerért vettem 3 nagy táblaszivaccsal benne, eladnám 24 ezerért. kiszedhetők a szivacsok könnyen belőle és kimoshatók egy tiszta vödör vízben.
2014. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

rossz olvasni ezeket a kis teljesítményeket és horrorisztikus árakat csak azért mert kerti tavi cucc.

az akvarisztikáról meg nem is beszélve.


én még 15ért vettem olyan szökőkutat ami 5500litert nyom,most ez próba kép egy kis hordóba nyomja a vizet amiben van kb 18kiló zeolit /biolux macska alom 100% zeolit,10kiló 700ft/,a szűrt víz meg folyik vissza a tóba.

egyszerű,nagyszerű és nagy teljesítményű.

2014. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!