Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőtörköly cefrét összeönthe...

Szőlőtörköly cefrét összeönthetem -e a szilvacefrével (így adna ki egy kezelhető mennyiséget)?

Figyelt kérdés
Van egy kevés szőlőtörköly cefrém még az őszről (jó állapotban van - finom az illata is, légmentesen le van zárva)(elég sűrű, kicsi a nedvtartalma). 100 l -es hordó alig félig.Hozzá önteném az idei szilvacefrét, főleg tárolóedény hiány miatt.
2014. júl. 17. 10:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, meg azért is önteném hozzá, mert a szilvacefrének nagy a nedv. tartalma, és talán jobban kimosná a sűrű törkölycefréből az alkoholos lét.
2014. júl. 17. 11:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha félig van az edény, akkor elég nehéz elképzelni, hogy ne romoljon meg ennyi idő alatt.

De ha biztos vagy benne, hogy jó, akkor hozzá lehet keverni a szilvát, csak nem lesznek olyan jól elkülönült ízek, tehát a szilvapálinka nem lesz annyira szilvaízű, mert belezavar a szőlő. De ha sokkal több a szilva, akkor kevésbé érezni rajta majd a szőlőt.

2014. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha te akarod kifőzni, vagy ismerős, tehát nem kell hozzá nagy mennyiség, akkor sima vízzel keverd fel a törkölyt főzés előtt, az is segít kivenni az alkoholt.
2014. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat!!! (sztem)légmentesen le volt zárva a törkölyös hordó (olyan záróabroncsos) - és, mikor kinyitom (direkt nem nyitálom gyakran) - szuper jó az illata, és érződik belőle, hogy szesztartalma is van. Valszeg össze fogom önteni a szilvacefrével, nem baj, ha olyan kevert íze lesz a terméknek - biztos, jó lesz úgy is (a szesztartalom meg benne lesz mindenképp).Egyébiránt haveri körben "főződik" ki - vagyis nem hivatalos főzdében. De ez most már legális, azért is írom ki ilyen bátran. Mégegyszer is köszi mindkét választ!!
2014. júl. 17. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem legális, nagy valószínűséggel. :)

Elég komoly feltételei vannak annak, hogy legális legyen a dolog, ezért senki nem szokta bejelenteni a főzést (ami szintén feltétele a legalitásnak).

2014. júl. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát - lehet, hogy nem (teljesen) legális, de azért rémélem, hogy az én max. 150 l cefrémből kicsorgatott max 10 l pálinka nem nagy "bűntény" a gazdaság ellen. (Meg is ehettem volna azt a szilvát, mondjuk gombócban - de emígy jobban szeretem.
2014. júl. 18. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!