Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a leander problémája?

Mi lehet a leander problémája?

Figyelt kérdés

Görögországban jártunk és egy kertészetben vettük ezt a leandert.Leander földbe ültettük,vettünk speciális tápszert,de csak nem akar magához térni.

Mit tudnék csinálni?

Köszönöm a választ!


[link]



[link]


2014. júl. 22. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk volt hasonló ilyen leander, akkor rosszul lett "átteleltetve" (nem tudom így hívják e) és a leander szárai között volt egy ilyen kis pókhálószerű valami, amibe egy kis állat volt (ez nem tudom összefügg e vele), ami aztán az összes többi növényre átterjedt és legyengítette.
2014. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor néztek így ki, amikor hirtelen kitettem őket tavasszal a napra. Megmetszettem egy kicsit, ami csúnyább volt, azt jobban. Gyakran öntözd, az is lehet a baj, hogy hagytad kiszáradni. Mindig legyen nedves a földje.
2014. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi,öntözöm nagyon,de nem segít,úgy tűnik a helyzeten:(
2014. júl. 23. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebből már nem lesz semmi. A gyökerek kb. elpusztultak. Az erős öntözés ezt csak fokozza.

Nem a tápoldatozás után kezdődött a dolog? Ha igen, akkor túltápozás, azt esetleg még meg lehet próbálni, hogy kiszedni, visszatenni egy ugyanakkora cserépbe, mint eredetileg, és lassan folyó víz alatt átmosatni a földet.

Ha valami nagyon különleges szín, akkor egy levágott ágat meg lehet próbálni kigyökereztetni, de arra se sok az esély.

2014. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is gyökér problémára szavazok. Szedd ki, nyírd meg a gyökerét, úgy hogy csak egészséges gyökér maradjon.

Átültetés után minimum 2 hónapig pedig tilos tápozni, ugyanis a gyökér sérül, a földben pedig éppen elég tápanyag van. Túltápozástól kiég a gyökér.

2014. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A föld se nézz ki valami jónak.

Nagyon tömör, kavicsos, a gyökér nem tud megfelelően szellőzni, a földben megáll az a tápoldat amit adsz a növénynek, így kiég a gyökere és a növény egyben meg is fullad.

Én kivenném a cserépből, visszavágnám és egy másik cserébe ültetném, de virágföldbe és csak rendes vizet vagy esővizet adnék neki egy darabig.

2014. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez tipikus leander föld,kertészetben vettük.

Ha látnád,hogy ott milyen földben voltak a leanderek-kavicsos,száraz,mondhati igénytelen,szóval lehet pont az a gond,hogy túl túl földbe tettem..Megpróbálom átültetni és visszavágni hátha az segít

2014. júl. 27. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!