Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paradicsomomnak mért sárgul...

A paradicsomomnak mért sárgul a levele, és a terméseken mért vannak fehér foltok?

Figyelt kérdés

Dézsába van ültetve, (fekete műanyag) virágföldet kevertem marhatrágyával, mikor ültettem. Mivel ritkán vagyok itthon apukám öntözte, de nem rendszeresen, tehát párszor kicsit kiszáradt, de egyáltalán nem szárazak a levelei, hat dézsában (inkább nagy cserép van 4-4 tő, a két kisebben sárgul.. Ha átültetem, nagyobba segítek rajta?

Eddig annyit próbáltam hogy tettem a tetejére egy kis marhatrágyát és megöntöztem, de nem használt.



2014. júl. 25. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A marhatrágya nagyon jó, de 1-2 nyomelemet nem tartalmaz.


Talán ez segíthet beazonosítani:


[link]

2014. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tetejére hiába teszel marhatrágyát, az kiszárad, megég az első napon, onnantól semmire se jó. Vegyél rá tápoldatot.

Lehet, hogy az alapprobléma abból adódhat, hogy túl sok marhatrágya került a földjébe, mert a virágföldek többségében alapból van műtrágya, és így együtt már felborult valami egyensúly.


Mit jelent, hogy nagy cserép? Hány literes?

Egy cserépben 4 tő paradicsom? Akkor annak a cserépnek legalább 10-15 l-esnek kell lenni.

2014. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kissebbek nem érik el a 10 litert szerintem.
2014. júl. 26. 23:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnéztem a Gazigazító-t, beszerzek valami nitrogén és foszfor tartalmú tápot.
2014. júl. 27. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!