Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szabad e a fűszernövényeket...

Szabad e a fűszernövényeket permetezni?

Figyelt kérdés
A sok eső után szürkés penészesek lett a balkonládában a fűszernövények egy része. Permetezhetem e széles spektrumú permetszerrel ? (pl Dithane M45) Ha igen mennyit kell várni utána a szedéssel ?

2014. aug. 5. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyan én soha nem kényszerültem a fűszerek permetezésére, pedig van vagy 15 féle, ahogy olvasom az adatlapját, szerintem az a Dithane M45 megfelelő. Én egy hetet várnék, bár 3 nap a minimum eü várakozási idő. Kontaktméreg, ami hamar elbomlik miután kifejti hatását, vagyis ismételgetős, egy hét múlva már nem véd semmitől.

Kicsit ritkítsd meg a növényeket, mert befülled és akkor a gomba is jobban szaporodik.

2014. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Üdv.
2014. aug. 6. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Dithane munkaegészségügyi (mvi) várakozási ideje 3 nap!

Élelmezésügyi várakozási ideje a hajtatott paprika és paradicsom kivételével általában 21 nap! Különösen az illóolajokban gazdag fűszernővények esetében. De a mellékelt linken a zellert és a majorannát konkrétan jelzi is, hogy 21 nap!

Én 21 napot várnék Dithane permetezés után!



[link]

2014. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam amit küldtél. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a 21 napos eü várakozási időre. Üdv
2014. aug. 6. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:

A kontakt szerek, mint a Dithane, nehezebben bomlanak le általában, mint a felszívódók, ezért több a várakozási idejük. Csak lemosódhatnak, ezért védenek kevesebb ideig.


Különben a Dithane azért se túl jó választás, mert itt feltehetőleg lisztharmatról van szó, az ellen meg a Dithane nem hat.

2014. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz ?
2014. aug. 7. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt, ami van otthon, vagy fel tudod használni másra is. :)

Direkt ezért venni nem nagyon érdemes.

Én Mistert tennék rájuk, mert ez van itthon és nagyon jó, de 50 ml-es a legkisebb kiszerelés.

De a Topas is jó lisztharmatra, ugyan ilyesmire nincs engedélyeztetve, ám ez nem azt jelenti, hogy nem jó, hanem hogy a gyártónak más szerei is vannak, amiket már drága pénzen engedélyeztetett, és erre már nem költött milliókat. Az van ampullásban, és az ampulla felbontva eláll a hűtőben hónapokig. Veszel egy 2 vagy 5 ml-es fecskendőt a gyógyszertárban, meg a legvastagabb kapható tűt hozzá, olyan 30 Ft lesz együtt, és pontosan tudod adagolni virágpermetezőbe.

2014. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél. Üdv
2014. aug. 9. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!