Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kifejlett paprika mellé lehet...

Kifejlett paprika mellé lehet még leszúrni támasztó pálcát? Pl. szögvasat.

Figyelt kérdés

üdv.

Vödörben vannak paprikáim de tapasztalatlanságból nem jutott eszembe ,hogy még kisebb korában szúrjak le mellé valami támasztót most viszont a terméstől elkezdtek megdőlni a növények. Ilyenkor még van mód pótolni a támasztást? A paprika gyökérzete mennyire lehet szétterjedt? Ha egy helyen egy kb fél cm es részen sérül a gyökérzet lehet baja a növénynek?

köszi


2014. aug. 7. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Kis sérülést hamar kihever.
2014. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy gyökeret sem érintesz.Ebből már ne csinálj magadnak ügyet .
2014. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán meg lehet karózni utólag.

Én a paprikát is megkarózom kiskorában. De pl. akkora vihar volt, hogy 2 tövet karóstul elfektetett. Elővettem egy erősebb karót, felállítottam a régi karóval a paprikát, leszúrtam az új karót és a régi karót hozzáerősítettem. Kicsit mókásan néz ki, de semmi baja nem lett, terem bőségesen.

2014. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne közvetlenül a szára mellé szúrd, hanem 5-10 centire, úgy főbb gyökeret nemigen fogsz eltalálni.

Én a paradicsom mellé a szőlőkarót is akkor szoktam leütni, mikor már 60 centisre nőtt, és még soha nem állt meg a fejlődésben, pedig a karó igen vastag a szögvashoz képest.

2014. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nyugodtan lekarózom őket.
2014. aug. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!