Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet az orchideámnak?...

Mi baja lehet az orchideámnak? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptam egy orchideát, nagyon szép volt, sok virág volt rajta. Mikor elvirágzott, akkor elszáradt a szára és a cserépen kívül levő gyökerek is.


Már átültettem, mindig locsolom, napfényes helyen van (nem tűző napos helyen) és tápoldatot is szoktam neki adni, mégis úgy néz ki, mintha tönkre ment volna, de ennek ellenére a leveleket folyamatosan hozza.


Mi lehet a baja, mit csináljak vele?


2014. aug. 8. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mi a baj. Teljesen normális dolgok amiket leírtál. Majd jövőre ismét virágozni fog.
2014. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én se nagyon értem, hogy mi lehet a baj. A gyökerei elszáradtak és a szára is, és eddig a száraz szár helyett se hozott másikat. :( De közben folyamatosan hozza az új leveleket.
2014. aug. 8. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
A cserépen kívül levő gyökerek azért száradtak el, mert az felnevelő üvegházban magas volt ugyan a páratartalom de te a szobádban nem permetezted vízzel félóránként, ezért elszáradtak. Tudni kéne pontosan, hogy milyen szárról írsz. Én arra következtetek, hogy Phalaenopsis orchideád van, ami hosszú virágszáron hozza a sok egyedi virágot, ez a virágszár pedig a levelek hónaljából ered. Virágzás után ez a virágszár el szokott száradni, különösen akkor, ha nem eléggé magas a páratartalom a levegőben. Nálad a kilógó gyökerek elszáradása mellett ez érthető és nyilván erről van szó. Ha a leveleket folyamatosan hozza a növény és azok nem száradnak el, akkor feltehetően egyébként jól érzi magát, jól kezeled (a párásítástól eltekintve). Várható, hogy majd ősszel-télen a rövidebb nappalok és a csökkenő hőmérséklet mellett újra virágszárat hajt majd.
2014. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Igen Phalaenopsis orchideám van. Most megnyugodtam, hogy nincs nagy baja és mostantól permetezni fogom! :)
2014. aug. 10. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!