Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy tő paradicsom optimális...

Egy tő paradicsom optimális esetben (szabadföldön) hány kg paradicsomot hoz?

Figyelt kérdés

Eddig tövenként maximum 3-4 kiló lehet.


Van kint legalább 10 tövünk, de nem karóztuk ki őket, ezért a termés felét vagy takarják a levelek, vagy a földre rohadtak. Sajnos már késő, jövőre okosabbak leszünk.


Viszont hallottam arról, hogy akár 100 kilót is lehozhat egyetlen tő, ez igaz?


2014. aug. 11. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Még sosem számoltam ,de azt hiszem nem is fogom .Nagyot mondók mindig voltak .
2014. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyiból igaz, hogy a paradicsom nem egynyári növény (csak nálunk az, mert ugyebár novemberben elfagy, télen meg kevés neki a fény egy lakásban). Hazájában, a trópusokon és olyan üvegházakban, ahol a fényt tudják biztosítani a hő mellett, elél több évig is és akár 4-5 méteresre is megnő a legnagyobb fajta. Ezalatt teremhet ennyit. A probléma az, hogy gazdaságosabb félévente palántázni mint 3-4 évig életben tartani egy nagyobb növényt aminek hozama folyamatosan csökken vagy pihenőket tart.
2014. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A terméshozam erősen fajta-függő. Én vagy 6 féle paradicsomot nevelek a kertben. Van olyan féldeterminált, ami a térdemig sem ér. És van olyan paradicsomom is, ami mellé két és fél méteres karót tettem. De ezekről sem valószínű, hogy 6-10 kilónál többet le tudnék szedni.

Én 75 kiló vagyok. Ahhoz, hogy velem összemérhető termésmennyiség legyen egy paradicsomon, ahhoz az kellene, hogy egy kétajtós ruhás-szekrénnyi lombozat és szár legyen minimum. Ekkora paradicsom növényt még nem láttam...

2014. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tehát mégegyszer. A paradicsom eredeti hazájában évelő növény, emiatt bazi nagyra meg tud nőni és tulajdonképpen futónövény. Csak nálunk 1 éves, mert ugyebár fagyérzékeny és hő- és fényigényes.


Ez csak egy 3 éves fa, de elél 2:

[link]

2014. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nálunk sajnos csak 4-7 kilót hoz egy nagyobb fa mielőtt elfagy.

2014. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eszméletlen! :)

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg ha beásnám a földbe és télen letakarnám valami polikarbonát lappal nem fagyna el. (mint valami kis völgy lehetne)

2014. aug. 12. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
De elfagyna, hiába bírja néha a -4 -et is 1 napig. Még az üvegházban is elfagy ha nem fűtik a kinti -10-15 idején. Ha nem fagyna el, akkor elrothadna a sok takarás alatt. Nincs aranyközépút.
2014. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a #4, #5 kommenthez belinkelt fotókat, mostmár el tudom képzelni, mekkora levélzet kell 100 kiló paradicsom terméshez :-) Őrület :-)
2014. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!