Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lédús, édes paradicsom fajták?

Lédús, édes paradicsom fajták?

Figyelt kérdés

Vettem Marmade, és Korall fajtákat, illetve Zömök és Fürtös-et, jó a hozamuk, de igazából egyik sem vált be.


Viszont a szomszédtól kaptunk palántákat amiket a piacról hozott, azok hatalmas, édes paradicsomokat hoztak! Kívül gyakran még sárgás, de érezni, hogy puha, belül pedig érett, lédús, édesek.


Nem tudom milyen fajta, valószínűleg mentenem kell majd a magjait, de ha tudnám milyen, inkább megvenném, mert sokat szeretnék ültetni belőle.


2014. aug. 7. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én öt féle paradicsomot termesztek a kertemben. A legédesebb közülük a koktél paradicsom. Embermagasságúra nő meg és fürtökben termi a kis 3 centis paradicsomokat. Az 5 éves fiam is azt kedveli a legjobban.
2014. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem a befőző paradicsom? Én azt szeretem legjobban, édes, lédús, és nagyon finom, főleg a napon érett.

[link]

2014. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A Marmande és a hosszúkás SanMarino nem zamatosak és nem is lédúsak. Inkább paradicsomlének jó, amit cukrozni vagy sózni kell.

Enni inkább a kecskeméti fajták jók.

2014. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valószínűleg befőző, mert kicsit ilyen tök alakja van tényleg.

Hol lehet ilyen különlegesebb magokat venni?

2014. aug. 7. 15:49
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi elsősorban szendvicsbe fogyasztjuk :) Vagy köretként.

Főleg a vitamintartalma miatt.

2014. aug. 7. 15:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is nyersen szeretem legjobban a befőző paradicsomot, de lecsóba is, mert édes és szaftos.
2014. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy lehet ilyen magokat venni, nálunk a piacon 1-2 árusnál van nyáron ilyen paradicsom, mindig ott veszek, talán ha kapsz te is, akkor a magját tedd el és abból ültess.
2014. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a befőző nem lédús, hanem húsos, és az íze se jó.

Nekem a Lugas F1 a legzamatosabb, meg egy féldeterminált, amihez én is piacon jutottam hozzá véletlenül (nem azt adta az árus, amit kértem), és már vagy tíz éve rakosgatom el a magját.

2014. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogyan kell magot elrakni egyébként?
2014. aug. 7. 17:01
 10/12 anonim ***** válasza:

A legérettebb magját kipiszkálod egy szilikonpapírra (matricák hátulja), jól elkülöníted őket és kiszárítod pl. a napon. Aztán száraz helyen tárolod.


Megjegyzés: kaptam fóliasátras palántákat májusban, de azok amelyek magról keltek kis spontán a földből, már utólérték őket. Kb 1 héttel voltak elmaradva érésben a 2 hónappal hamarabb palántának vetettektől. Röhej.

2014. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!