Kezdőoldal » Otthon » Kert » Metszhetek barackot most...

Metszhetek barackot most augusztus közepén, végén?

Figyelt kérdés

Korona kialakítás ill. termőre metszés !

Vagy várjak vele míg lehullik a lomb vagy tavaszig?



2014. aug. 16. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Sárgabarackot, vagy őszit?

Mekkora fák, méter, ill, év?

2014. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Őszi és lapos. A lapos nagyon elsűrűsödött a többinél meg koronát kellene kialakítani,de az egyik akár már teremhetne is jövőre,mert idén rengeteg virág volt rajta csak nem hagytam, hogy legyen rajta termés.
2014. aug. 17. 13:15
 3/4 A kérdező kommentje:
A lapos nem tudom hány éves. Még fiatal fa. Az őszik azt hiszem 3 évesek és van egy sárgabarackom aminek szintén koronát kellene adni. Ezt én oltottam.
2014. aug. 17. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Felnőtt őszinél lehet egy enyhébb hajtásválogatást csinálni, de a rendes metszést csak tavasszal, nem sokkal nyílás előtt kell csinálni, mikor a betegségek már nem fertőznek annyira.

Nem termő fát inkább hagyni kell erősödni, és tavasszal metszeni. Akkor legalább látod, mi fagyott el a télen.

Ami teremni akar, azt hagyd teremni. De pár centis méretnél végezz egy gyümölcsritkítást, nehogy leálljon a fa erősödése.


Sárgabaracknál felnőtt, termő fa metszését el lehet végezni szüret után, ez a hajtásnövekedés csökkenését hozza.

Fiatal fát majd tavasszal formázz, pirosbimbós állapotnál.

2014. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!