Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kutam van a kertben....

Fúrt kutam van a kertben. Nagyon homokos víz jön belőle. Hogyan lehetne kiszűrni a homokot?

Figyelt kérdés

#kút #homokszűrés
2014. aug. 17. 21:42
 1/5 kata kata ***** válasza:

A szivattyú elé bekötsz egy ilyen vízszűrőt.Mosható betétet vegyél hozzá.

[link]

2014. aug. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kata kata ***** válasza:
Mosható betétet vegyél hozzá. (tisztíthatót)
2014. aug. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szűrővel, például...

Nekem ilyen van, mint legfelül, de több más rendszerű is létezik.

[link]

2014. aug. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előtte - úgymond - iszaptalanítani kellene, utána olyan szivattyút venni, ami nem membrános, mert az rezeg amikor szív és így omlaszt, aztán feljebb húzni vagy 30 centivel mint volt. Emellett érdemes csak szűrőt venni, különben hamar tönkremegy, mert egyszerűen nem bírja az óránkénti 4-5 kiló homokot.
2014. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog a homok kiszűrése. Mi is ezzel küzdünk, a locsolófejeket sorban teszi tönkre.

A tisztítható, cserélhető, stb. szűrős megoldásokat elvetettem, mert kb.naponta lehetne szétszedegetni :-(

Létezik hidrociklon szűrő, homokleválasztó, amit nem kell örökké szétszedni. Viszont a leírások szerint nem egészen 100%-os a hatékonysága.

[link]

2014. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!