Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magból sikerülhet bonsait...

Magból sikerülhet bonsait nevelnem vagy inkább vegyek egy kifejlett "példányt"?

Figyelt kérdés

Az "Acer ginnala" (tűzvörös juhar) magjáról lenne szó, sikerülhet nagy odafigyeléssel nevelnem belőle egy igazi kis fát vagy pedig veszett ügy? Az évek nem számítanak, nagyon tetszik és képes lenék érte bármit megtenni.

köszönöm!



#nevelés #mag #bonsai #Acer ginnala
2014. aug. 24. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Én inkább vennék egyet,vagy ezt kérnék valamilyen alkalom miatt./szülinap /
2014. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Inkább nevelj. A kikelt csemete rögtön abba a környezetbe nő bele, amit kap és ahhoz fog alkalmazkodni. A kertészetekből vett kész bonsai biztosan egészen más körülményekhez szokott, mint amit nálad kapna és egy kifejlett növény már nehezebben tud alkalmazkodni, mert sem a gyökérzetét, se a föld feletti részeket nem tudja hirtelen megváltoztatni.
2014. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Egy bonsai 100 éves kora fölött kezd az lenni, elötte legfeljebb kis fa.

Magról lehet nevelni, de csak az unokáidnak vagy azok ygerekinek lesz belöle bonsai-ja.

2014. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi!

kedves 3- as köszi, ez olyan jó lenne, h az unokáimnak adnám majd át :))))) óóó, akkor megyek venni magot :)

2014. aug. 24. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:

És ha vett magból nem lesz semmi,csak az idő halad előre .

A bizonytalant feladni a biztosért . Mi van a kikel,és mikor lesz belőle szép példány .Közben tönkre is mehet.

Az ilyenekhez a kertészek értenek igazán .

2014. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Magból simán sikerülhet, és ne babusgasd.

Én egy közparkban véletlenül leltem egy gesztenye bonsai-t. Egy kutya kaparhatott egy lyukat, abba esett egy gesztenye. Szóval a -15 centiről indult. Aztán mikor kikelt, és nőtt, minden alkalommal amikor a parkot ápolták, lefűnyírózták a tetejét. Két vagy három éves lehetett, amikor rátaláltam.

Kiemeltem, cserépben babusgattam, de mivel lombhullás után nem tudtam szépen teleltetni, tavasszal nem hajtott ki. Addig csodájára jártak a nálam vendégeskedő egyetemi kollégák. Nem gondolták volna, hogy a gesztenyéből, ebből a nagyra nővő fából bonsai-t lehetne csinálni.

Minden a mostoha körülményeken múlik ...

2014. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! tegnap este utána olvastam és láttam, h hogyan lehet bonsaiokat nevelni és rájöttem, h van itthon egy 8 éves citromfám, amit minden évben megmetszettem és szépen vastagodott a szára és mindig hajtott új hajtásokat. Jelenleg kb. 12 cm magas , azt hiszem vele megpróbálkozom.
2014. aug. 25. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!