Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szobanövények szeretik ha...

A szobanövények szeretik ha pár naponta vízpermetet fújok a levelükre?

Figyelt kérdés
Szeretik a szobában levő zöld növények, ha permetezve van kizárólag sima vízzel a levelük? Ezen kívül hogy jobb locsolni őket? Alapból tudom, hogy rendesen a földjüket, de hallottam már olyat, hogy a táljukba kell önteni a vizet, ahonnan felszívják fokozatosan. Melyik a jobb?

2014. szept. 1. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szobanövény sokféle van. Egyiknél ez, másiknál az.
2014. szept. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lágy levelűek kedvelik a párásítást, de ha utánanézel, akkor rájössz, hogy ezek milyen élőhelyről származnak. Pozsgás és kaktusz nem igényli a permetet.
2014. szept. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez változó. Az az eredeti élőhelyétől függ. Egy orchidea valószínűleg szeretni fogja, míg egy kaktusz tönkremegy tőle. Előbb-utóbb a parketta vagy a fa ablakpárkány sem fogja kedvelni a lehulló vízcseppeket és a növények is inkább a jó napja állottat tolerálják a klóros helyett. Egy ilyen permetezés a páratartalmat is felnyomja a szobában, ami szellőztetés nélkül növeli a fal vizesedésének, gombásodásának lehetőségét hosszútávon. A magas párát meg van amelyik szereti, van amelyik nem, de nő a gombás betegségek eshetősége is, ami ellen célszerű időnként védekezni.
2014. szept. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában alulról jobb öntözni a növényeket, mert felülről öntözve a víz összetömöríti a talajt, ami levegőtlen lesz, és a pH-ja is elmegy valami szélsőség felé. (Nagyon laza termesztőközegnél ez nem áll fenn, de rendes virágföldnél igen.)

A vizet nem fokozatosan szívják fel a tányérból, hanem 5-20 perc alatt, anyagtól függően. Tehát fél óra múlva a maradékot öntsd ki a tányérból, mert a pangó vizet kevés növény szereti vagy viseli el.

Egy idő után már tudni fogod, melyik alá mennyi vizet kell tenni, hogy ne kelljen leönteni utána.

2014. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! :)

Esetleg tudtok segíteni konkrétan is?

Egy sárkányfáról lenne szó (120centi magas alapból) és pontosan ilyen: [link]

A másik pedig egy "Boston" páfrány, ilyen: [link]


Tudnátok segíteni, hogy ennek a 2 növénynek mi lenne a legjobb locsolás, ápolás és minden téren? Köszönöm előre is! :)

2014. szept. 1. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ha pontosan ilyenek, akkor ideje átültetni őket nagyobb cserépbe...

A dracénát locsolni a leírtak szerint akkor kell, mikor a földfelszín már teljesen száraz, de a földlabda belseje még nedves valamennyire.

A páfrány jobban bírja az állandó nedvességet, annak a talaja lehet állandóan nedves, de azért ne álljon vízben. Bár pár napig azt is kibírja.

Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy tudom, melyik növény mennyi vizet igényel (látom, mennyire száradt ki a föld az előző locsolás óta), és különböző mennyiségű vizet öntök rájuk, így egyszerre tudok öntözni mindent. Vannak olyan növények, amiken látni, ha már szárad a talajuk, ezeket figyelem, és mikor már kókadni kezdenek, akkor végigöntözök mindent. Nyáron 5-7 naponta, télen 7-10 naponta, ahogy sikerül.


A dracéna viszonylag fényigényes, a páfrány távolabb is lehet az ablaktól, de természetesen minél közelebb van, annál szebb lesz.

Tápoldatozni elvileg 1-2 hetente kellene, de én csak 1-2 havonta szoktam, mert nincs mindig időm a rengeteg növényre, megemelt adaggal, azt is kibírják és szépek.

2014. szept. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!