Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűkaszát érdemes megvenni?

Melyik fűkaszát érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

A két jelölt:

-FUXTEC FX-MS152

-AL-KO BC 4535 II Premium.

Ház körüli munkákra kellene fű és gaz vágására (kb térdig érő vastagabb szárú gaz). A Fuxtec-ről jókat hallottam, német márka, jó ár/érték arány. Az AL-KO-ról sokat nem tudok csak annyit hogy a kínai kaszák közül a jobb fajta. Eddig olcsó kínai gépem volt ami hamar tönkrement ezért nem akarom újra a legolcsóbbat megvenni, viszont Stihl-re Husqvarna-ra és társaira nincs pénzem. Melyiket ajánlanátok a feljebb említett két típus közül?



2014. szept. 1. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy munkatársam használtan vett stilt..fel ujitota és igy lett használt minöségi gépe
2014. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kinai motorossal én is igy jártam.

Maruyamát vettem,de nem a legkisebb kategóriát.90 körül volt,már 2.évet nyomta le.Ezen minden japán,még 6 kg sincs.

Nagyon meg vagyok vele elégedve .Viszi ez a térdig érő dzsumbujt is .

2014. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom pont a Fux Tec kínai, és az Alko Olasz. Sajnos az olcsó és jó minősítés nem illik össze. Nézd meg a Partner típust, vagy a Solot. Középkategöriások.
2014. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő kínai, ez teljesen biztos.

Hacsak a német gyártó megtévesztésül nem írta az enyémre, hogy Made in PRC...

2014. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Régebbi AL-KO 4125-öt vettem használtan, a matrica szerint német gyártmányú. Pöccre indul, viszi a nagy gazot is pedig csak 1,1LE. Az ez előtti kínai kaszám 2,5LE volt de mégsem vitte ilyen jól.
2014. szept. 26. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az Al-ko német cég, régebben otthon gyártattak, viszont manapság már külföldön, főképpen Kínában, az összeszerelést meg talán Ausztriában végzik.

A Made in... csak azt mutatja, hogy az utolsó szerelési fázist hol végezték el, mert onnantól kell feliratozni a terméket.

Pl. élelmiszereknél is úgy van, hogy ha behozol egy vagon lédig cukrot Szlovákiából, és itthon becsomagolod, akkor azt írod rá, hogy Made in Hungary. (Bár lehet, hogy most már ezt sem lehet, mert Made in EU-t kell írni mindenre.)

2014. szept. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!