Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet még ilyenkor vetni?

Mit lehet még ilyenkor vetni?

Figyelt kérdés
Most jutottam telekhez. Vetnék még ha lehetne, bármit, amit csak lehet, az is jó ha csak koratavaszra terem. Ja és a földet felássam moost rendesen előtte?

2014. szept. 13. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fel kell ásni, és ha vetni akarsz bele, gereblyézd is el.

A fagyok előtt vethetsz bele vörös és fokhagymát, fejes salátát.

2014. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amit nem vetsz be, hagyd csak felásva és majd tavasszal folytatod.
2014. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mákot .Legszebb az őszi mák .
2014. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ismét lehet vetni hónaposretket és rövid tenyészidejű (korai)borsót is és áttelelő salátát ami kora tavasszal fog fejesedni. A hagyma, fokhagyma még akár egy hónap múlva is ráér duggatni, de most is mehet.
2014. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezek mind áttelelők, jövő évi szedésre.

Fokhagymát már nem nagyon érdemes, mert felesleges gyomtalanítást vállalsz magadra, haszon meg nem nagyon lesz, tavasszal duggatva is megnő, ha jó a föld. Őszi fokhagymát meg nem érdemes, csak nagyban, eladásra, arra két hétre, amikor még nem szedhető a tavaszi.


Egy dolog van, ami egész biztosan jó lesz idén: legalább 3-4 cm-es (vagy nagyobb) vöröshagymát duggass, az még idén szedhető lesz zöldhagymának.

Esetleg egy pár szem hónaposretekmagot is elszórhatsz, az még megnő, ha elég hosszú lesz az ősz.

2014. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a gyors válaszokat!

Akkor neki merek ugrani. Felásom (gondolom ki is kell gazolni, bár itt csak fű van, keverve lucernával - vagy azt elég csak beleforgatni a talajba?, és bevetem.

Mákot nem szeretem. helyette majd vetek inkább bukfencet.:-)

2014. szept. 13. 21:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem idén már ne foglalkozz vetéssel. Ásd fel az fontos. Ásás után ne gereblyézd el - csak ha mégis idén vetsz bele valamit - hagy úgy tavaszig, a pihent földben igen jól fog nőni minden.
2014. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Borsó ilyenkor vetve már nem érik be. Két hete még jó lett volna.


Ha fű van meg lucerna, akkor azzal már nem érdemes semmit kezdeni. A lucerna még évekig ki fog hajtani, ha csak ásod, a fűcsomók meg megnehezítik a munkát.

Szerintem gyomirtózd le, aztán novemberben ásd fel, tavasszal veteményezz.

2014. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!

Semmiféle vegyszert nem szeretnék használni.

2014. szept. 15. 11:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt már sokan írták itt... :)

De a vegyszermentességnek, hacsak nem különösen szerencsés az ember, szívás lesz a vége. Most itt csak rengeteg plusz munka az évelő növények miatt, amik állandóan kihajtanak, és hamar beleunsz a kertbe.


A gyomirtó (glifozát) ugyanaz a szer, amivel azt a napraforgót permetezik le, amiből az étolajat csinálják. Tehát közvetlenül elfogyasztva sem okoz gondot, a lucernát és egyebet gyomirtva meg főleg nem. Amint talajt ér, hatását veszti.

De persze, ha te is saját károdon akarsz tanulni, semmi kifogásom ellene. :)

2014. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!