Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért fonnyadnak a levelei a...

Miért fonnyadnak a levelei a banánfámnak?

Figyelt kérdés
Az alsó levelei nagyon, a feljebb lévő nagyobbak és kezdenek fonnyadni. A tartásuk nem olyan erős, mint amikor vettem. 1 hete lassan, hogy az én gondozásom alatt áll. Spriccelem vízzel és öntözgetem 2 naponta, de a föld mindig nedves. Mi tévő legyek? mitől lehet? Akinek kell tudok képet küldeni privátban.

2014. szept. 15. 08:44
 1/4 dirtboy ***** válasza:
alsók nekem is kicsit száradnak de fent hozza az újakat tehát nem gond ez,természetes hogy cserélődnek a levelei.
2014. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fura, talán túlöntözöd. Általában a levelek pereme szokott elszáradni ha 4-5 napig nem lát vizet, de a közepén levő új hajtás mindig ép kell hogy legyen. Nekünk a kertben 3 méteresek is vannak, a gond majd a teleltetéssel lesz, mert ki kell szedni a földből és bevinni szinte levéltőig visszavágva, hogy következő tavasztól ismét 3 méter fölé nőhessen.
2014. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...de ha esetleg tönkremegy, 0,5-1 méteres példányokat ingyen is tudok adni, mert rendkívűl szapora.


Tehát: ha szárad, akkor kevés a víz, ha rothad akkor sok. Nem szeret vízben állni, mert a gyökere elrothad. Könnyebb megmenteni ha a másik verzió van, mert akkor életre kap az új hajtás, a csúnyákat meg levágod. Ha kiülteted, néha a szél úgyis összeszabdalja ha nincs védett helyen.

2014. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Remélem megmarad. Teljesen a szivemhez nőtt. Védett helyen van a szobában. Ahol a reggeli nap éri. Sok növénytársa élvezi ott a helyet, remélem ő is fogja.


Citrus tápoldattal lehet tápoldatozni?

2014. szept. 15. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!