Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szarvasgombát, vagy más fajta...

Szarvasgombát, vagy más fajta gombát, lehet termeszteni a kertben?

Figyelt kérdés

Itthon a kertünk 2500 m2 és nincs rendesen kihasználva, ill. jövőre már be se vetnénk.

Most pár napja gombatermesztésre gondoltam, mint szarvasgombára, vagy olyan fajta gombára, ami könnyen megteremne a kertben és értékesíteni lehetne.

Ezzel kapcsolaban, valakinek van tapasztalata, véleménye, ötlete??


2014. okt. 10. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
2014. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz.:)

Esetleg valaki, aki termeszt?

2014. okt. 10. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen módon nem szoktak gombát termelni, hogy csak úgy szedni kelljen. Valamennyi lesz, de nem igazán sok.


Lehet kapni beoltott akáccsemetéket, nem túl drágán. A neten rákereshetsz, már láttam pár oldalt régebben. Mire megnőnek az akácok, lehet szedni a szarvasgombát. Csak kell hozzá egy betanított kutya vagy disznó, ami megkeresi a föld alatt.

Azt hiszem, nagyon kötött talajon nem műxik a dolog.


Laskagombát már termeltem itthon saját fogyasztásra.

Átszövetett facsapot kellett farönkbe fúrt lyukba ütni. A következő évtől három évig volt rajta valamennyi. Nagybani termelésre üveges gombacsírát lehet venni, az viszonylagosan olcsóbb, azzal is farönköket kell átszövetni.

Felszerelés ehhez is kell, mert árnyékot igényel a laska.

Szabadban nem biztos, hogy rendes áruminőséget lehet elérni. Bár lehet, hogy erre is van megoldás, csak pénzbe kerül.


A csiperkét meg pincékben szokták zsákokon termelni, ahol szabályozni tudják a páratartalmat meg a hőmérsékletet. (Laskát is lehet így, csak annak világítani kell.)

2014. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szarvasgomba-termesztés a közel lehetetlen kategória. Kb mint a tokhalazás. Nagy befektetés, nagy kockázat, sok idő. És persze busás megtérülés, ha 100-ból egyszer bejön.
2014. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Már kezdtem örülni, hogy bele kezdenék ilyesmibe, de semmi sem olyan egyszerű a nagyszerű.

2014. okt. 10. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül drágább némely szarvasgomba-féle még az aranynál is ;)
2014. okt. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem azt a nagyon drága (francia) szarvasgombát szokták termeszteni, hanem az igénytelenebb homokit. (Azért annak is igen jó ára van.)


Na, találtam egy oldalt, ahol alul van egy táblázat az anyagi dolgokról.

[link]

2014. okt. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha motiválható a kutyád, egy jó kiképző betanítja neki az összes hazánkban található fajta felismerését. Elmentek a Börzsönybe és egy jó séta után kiszagol neked vagy 1000 ejrónyit.
2014. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!