Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tovább a most ültetett...

Hogyan tovább a most ültetett málna bokraimmal?

Figyelt kérdés

3 napja a szomszédomtól kaptam málnát, nála nagyon elburjánzott, amúgy bőséges termést adott. Ásóval nekiestünk, vagy 50 tő málnát kiszedtünk (igyekeztünk a gyökérzetére vigyázni, de van amelyiknek nagy része beleszakadt). Otthon a kerités mentén (feszitett drótháló) ástam egy vonalban árkot, raktam bele marhatrágyát, komposztot és földet, összekevertem és beleültettem a málnákat, majd jól beiszapoltam. Remélem jól csináltam. Jelenleg is van rajta még levél és még termés is, az ágak amúgy különböző nagyságúak. Ma reggelre fagyott nálunk, bízom benne, hogy túléli. Továbbiakban mi a teendőm? Kell e még az idén vele foglalkoznom, vagy majd tavasszal metszem meg? Öntözzem? Szeretném a keritésre felfuttatni. Ha tudod mit kell vele tennem, kérlek segíts!

Előre is kösz


2014. okt. 28. 02:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve tavasszal szeretnék elé paradicsomot rakni, amit felfuttatok, nem baj, ha kicsit árnyékolja?
2014. okt. 28. 02:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell vele most semmit csinálnod. De a paradicsomot ne ültesd nagyon közel a málnához.
2014. okt. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amiről úgy gondolod, hogy nagy gyökérrel ástad ki, azt meghagyhatod fél méter magasságig, és tavasszal állítsd be a 20-30 cm-es magasságot. (Van, aki tőben vágja a folytontermőt, hogy nagyobb legyen a második termés. De ha nincs egyszertermőd, ami sokkal jobb minőséget ad, akkor a második évtől minden tövön hagyhatsz egy (később kettő) szál 1 m-eset.)

A gyenge gyökerűek nem biztos, hogy nem száradnak ki fél méteres magassággal a télen, ezeket már most vághatod 20-30 cm-esre.

Öntözni már nem kell, ha beiszapoltad.

Ha a trágya érintkezik a gyökerekkel, abból baj lehet, de ha nem sok a trágya, meg érett, akkor hátha nem lesz.


Nem baj, ha árnyékolja a paradics, feltéve, hogy lesz a málnának is elég víz.


A kerítés másik oldalán örülni fognak, hogy az ő kertjüket is elborítja majd a málna, mert ott is sarjadzani fog erősen. :)

2014. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!