Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Vénusz légycsapóját lehet...

Kids123 kérdése:

A Vénusz légycsapóját lehet öntözni ioncserélt lágyvízzel vagy csak desztillált vízzel (úgy értem az ioncserélt-től kipusztulnak)?

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
én állott csapvízzel öntözném. A vízben ásványi anyagok vannak, amire szüksége van a növénynek. Sima H2O nem elég.
2014. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csapvízzel öntözöd, akkor rövid időn belül ki fog pusztúlni az ásványi anyagoktól. (Savas kémhatású környezetet szereti, a csapvíz pedig lúgos.)

Szerintem a desztillált víz egy fokkal jobb mint az ioncserélt, mert azt nem csak megszűrik. De utóbbiról se lesz baja.

Ha vidéken laksz, akkor az a legegyszerűbb megoldás ha összegyűjtöd az esővizet és azzal öntözöd.

2014. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat én is úgy tudtam hogy sima vízzel nem lehet locsolni de akkor az ioncserélt víztől se pusztul ki!
2014. nov. 4. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!