Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen ŐSZIBARACK fajtát...

Milyen ŐSZIBARACK fajtát tudtok ajánlani, ami sárga húsú, zamatos (lédús), bőven és rendszeresen termő, minél inkább fagytűrő (kései érésű), lehetőleg ÖNTERMÉKENY és magvaváló? Kajszi és szilva közelébe ültetném, egyedüli őszibarackként.

Figyelt kérdés
Létezik ilyen fa? :-)

2014. nov. 19. 11:53
 1/4 anonim válasza:

Szia ezt találtam elég jól össze-vissza van foglalva egész barackozás!


[link]

2014. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezt megtaláltam én is, de inkább személyes tapasztalatokra / véleményre lennék kíváncsi ... :-)
2014. nov. 25. 00:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom olvasod-e még, írom amit tudok. Redhaven, Dixired, és kései crest-haven fajták, ezt probáltam. /a helyesírás nem biztos, hogy jó , kiejtve ez a nevük. Azt hogy lédúsak legyenek, zsendüléskor 10-30 mm öntözéssel lehet befolyásolni a lédúsabb gyümölcshust. /10mm víz= négyzet méterenkét 10 l locsolóvizet jelent./ A locsolás hátránya: gyorsul az érés, hamarabb érik az összes gyümölcs, kevesebb ideig eltartható.
2014. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Előző válaszolónak:


Köszönöm a hasznos tanácsokat! Egyelőre, és mivel az ültetési idő is eljárt már, az őszibarack ültetés jövő őszig szünetel ... Most kajszit ültettem (Bergeron). :-) A tavaszi ültetést illetőleg még mérlegelem, hogy az utolsó fánk (még 1 helyünk van) őszibarack, vagy esetleg inkább datolyaszilva (kaki, kákó, hurma, sharonfruit, stb. neveken fut - angolul persimmon) legyen. :-S

2014. dec. 4. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!