Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobai fa vagy cserje, hogyan...

Szobai fa vagy cserje, hogyan kell gyökereztetni, szaporítani?

Figyelt kérdés

Hoztak nekünk 3 db letört ágat egy növényről...

Állítólag egy szobában tartott, "tekergő" szárú fáról származik.(Ha szükséges, utólag tudok képet feltenni róla).

Ez már több mint egy hónapja történt.A leveles ágakat azonnal vízbe tettem, és felraktam az ablak melletti szekrény tetejére, itt hűvös van, de elég világos hely, tehát fényt is kap.A vizét cserélgetem, de nem akar gyökeret ereszteni, semmit nem változik, viszont a levelei lassan potyognak!

Nem tudjuk, miféle növény lehet és nem tudom, mit kéne csinálnom vele, hogy fejlődésnek induljon?Próbáltam már régebben korallvirágot gyökereztetni szárról, azt is vízbe tetem, cseréltem a vizét, de megrohadt az egész!

Nekem ez sosem sikerül!Mit csináljak vele?


2014. dec. 4. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet földben is gyökereztetni, az gyakorlatilag jobb is. Néha kell csak vízzel spriccelni, ne öntözd míg nem kezd hajtani.

Jó volna tudni, milyen növény, lehetséges hogy ilyen módon nem is szaporodik. Kép mindenképpen kellene, ha lehet az eredeti fáról.. A tekergő szár miatt nekem a Pachira aquatica ugrott be, keress rá, hogy az-e. Ha igen, akkor előbb-utóbb meg kell gyökerezzen.

2014. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!