Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes még most január...

Érdemes még most január közepén felrotálni a kertet?

Figyelt kérdés

Az ősszel ígértek nekem marha trágyát a konyhakertre ami sajnos csak december 22.-én ért ide.

De addigra mind a 3 lehetséges traktoros ismerősöm eltakarította az ekét a traktorral együtt, és már nem vállalták a munkát. Így most ott áll a szétszórt trágya a földön. Érdemes nekem rámenni rotációs kapával , vagy most már majd a tavaszi szántás beforgatja a földbe ?



2015. jan. 10. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha tudod rotáld bele . Kit érdekel mikor szokták csinálni , ha úgy látod jónak . Egyébként biztosan jobb mint ha a tetején hagyod.
2015. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

A csapadék ugy bemossa belőle az energiát.Hagyd a tavaszra .

Semmit sem oldasz meg vele.

2015. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
A csapadék azért annyira nem mossa be a talajba (a nitrogén nagy része a levegőbe fog távozni, a kálium és foszfor pedig nagyon lassan mozgó elemek, így érdemes őket közvetlenül a növény gyökérzetének felszívási zónájába juttatni), érdemes lenne beforgatni, csak azt nem tudom, hogy a rotációs kapa alkalmas-e. Próbáld ki, hogy valamennyire bekeveri-e a talajba, ha igen, akkor szerintem csináld meg!
2015. jan. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez az. Érdemes lenne, csak nem biztos, hogy sikerül. A saras késekre ráragadnak a megmaradt gyomok és a trágyában még meglévő növényi szálak, nagy bumszlik lesznek, és csak a felszínen fog menni a gép, nem keveri be rendesen az anyagot. Az lenne jó, ha a felszín kicsit megszáradna, vagy talán az is jó, ha egy kicsit megfagy, az esetleg letakarítaná a késeket, hogy fel tudják vágni a talajt.


Ha a felszínen marad a trágya, akkor szárazabb időszakban megéghet. (Az ismétlődő fagyok is kiszáríthatják.)

Az istállótrágya hasznának ugye csak a fele a benne lévő tápanyag, a másik fele a benne lévő mikroorganizmusok, amik a növények számára felvehetővé alakítják a szerves anyagokat. Ezek az élőlények pusztulnak el a kiszáradó trágyában.

2015. jan. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

hát igazság szerint kiszórás után 3 napon belül le kéne szántani 20-30 centi közé.

okok a nitrogén nagyon hamar kipárolog belőle a másik pedig az hogy a növekedő növénynek a gyökere általában lefele nő és a foszfort és a káliumot onnan foglya tudni jól felvenni.

kiszórási mennyiség pedig 2-4 évente 3-4 kg / nm

négy napi késedelemmel való leszántás után már csak 50 %-a van meg a nitrogénnak.

vagyis ne hagyd tavaszig de a legjobb volna szántani

2015. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ma megpróbáltam a rotációs kapával rámenni de a felső 2 cm alatt tiszta fagy a föld :-( csak a tetején forgott a kapa, nem tudott lejjebb ásni.

( szívás ) :-(

2015. jan. 16. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!