Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznye eladás nagy tételben?

Cseresznye eladás nagy tételben?

Figyelt kérdés

Szerintetek kinek tudnék eladni 1 tonna cseresznyét nyáron? Olyanon kérdését is várom akik már voltak vagy vannak hasonló helyzetben.

Köszönöm


2015. jan. 25. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Talán a Torgyán úr tudna erre pontos választ adni.

Ő kötött üzletet annak idején külföldön,mert nálunk jól lehet értékesiteni .

2015. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értelmes választ esetleg?
2015. jan. 25. 16:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagybani zöldségest kell megkérdezni, de 1 t-t gondolom nem két nap alatt szüretelitek le. Úgyhogy kisebb zöldségeseket is érdemes megkeresni.

Én a helyedben cefrézném, azt ősszel mindig könnyű eladni, és többet is kereshetsz rajta.

2015. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1 kg cseresznyét terveztem 700-1000Ft között cefrét nem tudom mennyiért és milyen gyorsan tudnám eladni
2015. jan. 25. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Mekkora területed van? 1 tonna hatalmas mennyiség. Nem hiszem, hogy ennyit eltudnál adni egyszerre.

A cseresznye elég kényes gyümölcs. Ha nincs eső, akkor nem elég húsos, ha sok az eső, akkor kireped és kukacosodik. Sőt, ha szép a termés, de eső jön rá, egy-két nap alatt tele lesz kukaccal.

A kereskedők ezt már nem veszik meg. Legalábbis nálunk nem.

2015. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

700-1000 Ft-ot akkor kapsz meg, ha az egész rokonságot kizavarod a környékbeli városok piacaira cseresznyét árulni, és kilózva adjátok el. (Fejenként és naponta a 20 kg már jónak számít, mert olyankor mindenki cseresznyét árul.)


Ha körbeautózod érés előtt a környéket, és minden zöldség-gyümölcs boltban rákérdezel, akkor talán elmegy annyiért, mint amit a nagybani piacon kapnál, azaz 4-500 Ft-ért.

Legtöbb ilyen helyen vagy megvan a beszállító, vagy elvből nem vesznek környékbelitől, mert az sértődésekre adhat okot, inkább elmennek a nagybanira.


Léteznek még pár helyen felvásárlók, ott olyan 300 körül kapsz.


Pálinkának kifőzve a költségek levonása után kb. úgy jön ki, mintha 100-150 Ft-ért adtad volna el.

2015. jan. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és ha cefreként adnám el mennyi hasznom lenne rajta?
2015. jan. 26. 16:32
 8/12 A kérdező kommentje:
És ha a felvásárló vagyis a kereskedő megveszi 300 ért akkor ő kinek passzolja tovább haszonnal? mert ennyiből eltudnám adni én is ugyanannak akinek ő eladja
2015. jan. 26. 16:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Zoldsegesek veszik meg anagybanitol.

Mint mar irtam/irtak ennyi cseresznye nagyon sok. Ha koran termo fajtak is vannak, azt te magad is kiviheted piacra, erden, es a Hunyadi teren a vi. Keruletben lehet hogy 30-40 kgt is el tudnal adni, amikor meg csak az import cseri megy.

De sokaig meg a pinceben sem all el, kenyes, ahogy mar irtak elottem is. Ezert en inkabb piacos zoldsegesekkel, es ostermeloivel rendelkezo haverokkal beszelnek a helyedben, ha hasznot akarsz. Amikor lecseng a szezon, a megmaradtbol lehet cefret csinalni.

En az eso miatt lehullott rozsabarackbol csinaltam 20l miniosegi cefret, 2000-et kaptam erte egy hobby fozotol. A cseresznye palesz is finom, csak tobb a macera vele.

2015. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ismeretlen minőségű kész, kiforrott cefrét olyan 60 Ft körül veszik felénk, drágábban (100-ért) esetleg ismerős, aki megbízik benned, hogy rothadtat nem raktál bele, és jól kezelted. Az emberek jobban szeretik maguk csinálni a cefrét.

A friss gyümölcsöt cefréNEK viszont simán el lehet adni legalább 100-ért, de jó eséllyel még akár 200-ért is.

2015. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!