Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfák törzsén zöldes...

Gyümölcsfák törzsén zöldes bevonat van, mi lehet ez? Ártalmas?

Figyelt kérdés
Főleg idősebb, gondozatlan fákon láttam, a törzsön és az ágakon, zöld térkép-szerű bevonat, szerintem inkább penészre hasonlít, de az is lehet, hogy mohára. Több ilyen fa száraz. Főleg azt szeretném tudni, hogy emiatt pusztulhattak-e el, és ha igen, akkor a többi fát hogyan lehetne megmenteni? Illetve ha ezeket a fákat kivágjuk, komposztba tehetők-e az ágai, vagy el kell égetni?
2015. jan. 29. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Beindult a metszési szezon, áprilisig ezt kb. hetente megkérdezi majd valaki. :)


Ez zuzmó. A fákon él, de nem a fákból. Tetőcserepeken, palán, sziklákon is megtalálható. Egyszerűen csak azért van a fákon, az elhalt kérgen, mert ott megfelelő világos helyet talál magának. Semmi kárt nem okoz, nem kell vele törődni.

Ha minden tavasszal rezes lemosást alkalmazol, akkor el is fog tűnni, vagy legalábbis nagyon megritkul, mert a réz nevű sejtméreg elég rossz hatással van rá.

2015. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz! Néztem képeket, igen, az lesz.
2015. febr. 4. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!