Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültettem citrom, és mandarin...

Ültettem citrom, és mandarin fát ki is keltek, át kell ültetnem az 5cm-es cserépből?

Figyelt kérdés
Érdekelene, hogy főgyökeres-e, nekem úgy tűnik gyökér alapján, és mekkora a maximális cserépmagassága élete során?

2015. jan. 30. 15:25
 1/6 A kérdező kommentje:
És milyen időközönként kell mekkora cserépbe ültetni?
2015. jan. 30. 15:34
 2/6 A kérdező kommentje:
És valami segítséget a teljes körű egész éves gondozásaival (teleltetés...stb)
2015. jan. 30. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy kikelt citromom, tavaly kelt ki, szépen növöget, tanácsot én nem tudok adni, csak egy facebook csoportot tudok ajánlani, ahol sokan nevelnek citrusokat és nagyon segítőkészek, illetve sok okosságot olvashatsz tőlük. A csoport neve: Citrusok Magyarországon
2015. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mekkorák jelen állapotban? Ha csak most keltek ki, akkor várhatsz vele tavasz elejéig, akkor egy 10-es cserépbe átrakhatod.


Ha egy növény termesztésére vagy kíváncsi, akkor a legjobb megoldás az, ha beírod a nevét a keresőbe és keresel egy olyan oldalt, ahol komolyabban le is írják.


Nem azért, mert itt nem akarna segíteni valaki, de nem biztos, hogy szakértőktől fogsz segítséget kapni, mellesleg ez nem egy olyan téma, amiről ne lenne kb ezer írás a neten.


[link]


[link]


A maximális cserépmagassága élete során, jó kérdés. Gondolom 5 méteres fa nem lesz belőle, mint normál körülmények között, de 2 méteresre simán megnőhet, ha jól gondozod. Bár az még jó 10-20 év.


Tehát a végén inkább dézsáról beszélnék, nem cserépről, és jó nagy kell neki. De jó darabig csak kis-nagy cserepek kellenek neki.

2015. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A magból fejlődő növények csak hosszú idő után virágoznak és terméseik a narancsot kivéve,általában nagyon gyenge minőségűek.
2015. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az előző vagyok. A citromot nem kell sűrűn és nagy cserépbe ültetni ugyanis nem olyan erős a gyökérzetének a növekedése.
2015. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!