Kezdőoldal » Otthon » Kert » Crassula monstrosa (majomfa)...

Crassula monstrosa (majomfa) tartása, nevelése hogy működik?

Figyelt kérdés
Vettem egy ilyen növényt. A víz és fényigényével kapcsolatban azthiszem tájékozott vagyok. Azt viszont továbbra sem tudo, hogy nevelhetnék belőle fácskát. Ezzel kapcsolatban valaki tudna nekem segíteni?
2015. febr. 4. 21:33
 1/2 anonim válasza:

Szia! Nekem is van majomfám, már kb 3 éve.Ami azt illeti, elég lassan nőnek, az enyém inkább kis bokorra hasonlít, mint fára, bár én arra törekedtem, hogy szaporítsam őket és csak utána hagyjam őket növögetni, terebélyesedni.

Én úgy tudom, hogy csak idő kérdése, amíg megvastagodik a szár, megfásodik(barna kis lemezek lesznek rajta).Ez több évbe is telhet. Egy ismerősöm majomfája 1o éves volt, alacsony maradt, viszont terebélyes jó vastag törzzsel(annyira vastag szára volt, hogy inkább törzsnek nevezném)

2015. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hőigényével is tisztában vagy? Hogy ilyenkor hideg, világos helyen, nagyjából szárazon kell tartani? (A neten utána lehet nézni.)


Fa úgy lesz belőle, hogy levágod az alsó ágakat, és csak a középső részt hagyod meg. Nem töröd, mert az csúnya lesz, hanem éles késsel vagy pengével vágod. Ahogy nő felfelé, mindig kopaszítod felfelé az alját, ameddig el nem éred a kívánt magasságot.

2015. febr. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!