Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tervezem egy aquapónia megépít...

Tervezem egy aquapónia megépítését. Ti hogyan oldanátok meg a fűtését, hogy minél olcsóbban elő lehessen benne állítani télen maximum 15 fokot?

Figyelt kérdés

Az építendő aquapónia a következőképpen nézne ki. 6m X 3m az alapterülete, belmagassága hátul 2,4m, elől 2m. A "padló" Lépésálló polisztirol, építési fólia és 10cm beton lenne. A falak vázát CW és UW gipszkarton profilból építeném meg, így a fal három rétegből tevődne össze a következőképen: Kívül időjárásálló OSB lap, 15cm üveg- vagy kőzetgyapot, belül pedig szintén OSB lap lenne. Ebből az összetételből lenne 3 fal, a két oldalsó (3m-es) és a hátsó (6m-es). Az első fal és a tető úgy nézne ki, hogy szintén CW profil, amelyre kívül is és belül is 1-1 réteg 0,75mm-es PVC lemezt tennék, így lenne egy átlátszó felületem 5cm légréssel. A halakat én NEM egy 1m3-es IBC tartályban tartanám, hanem összesen két medencét szeretnék építeni. Az egyik 2,9 m2 alapterületű a talajszinttől 1,7 m mély, de talaj fölé emelkedne 60 cm-t (ebben a medencében lennének az étkezési célra is tartott halak), a másik egy 2,5 m2 alapterületű a talajszinttől 1,5m mély, de ez is a talajszint fölé emelkedne 60 cm-t (ebben az aranyhalaimat tartanám, amik eddig akváriumban voltak). Tehát ennek az aquapóniának a fűtését szeretném megoldani télen úgy, hogy maximum 15 fok legyen bent, és a lehető legolcsóbban tudjam kivitelezni és üzemeltetni. Nem tudom helyes-e az elméletem, de ha a vizet kb 20 fokon tudom tartani, az elvileg elég kellene, hogy legyen, hiszen akárhogy is nézem az 12 m3 víz. Csak az a kérdés, hogy ezt hogyan tudom a leggazdaságosabban felfűteni.


Elnézést ha hosszúra sikerült, de igyekeztem minden részletet leírni.


Előre is köszönöm a tanácsokat.


2015. febr. 17. 16:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!