Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék konyhakertet, de...

Szeretnék konyhakertet, de nem tudom hogyan kezdjek nek, melyik növény melyikkel jön ki jól, mikor kell ültetni, mi után?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk kertes házba. Eddig panellakó voltam, fogalmam sincs, hogyan kezdjem. Olvastam, hogy nem mindegy melyik növény mellé melyiket vetem, illetve hogy melyik után mit vetek. De sajnos nem találtam posntosabbat. Szeretnék kb borsót, parit, paprikát, cukkinit, répát, gyökeret, újhagymát mit szoktak még? Epret? Melyiketmi után kell?pl elvetem a borsót leszedem és a helyére mehet a ..?Vetésitervet szeretnék készíteni, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. köszönöm

2015. febr. 22. 16:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Hát igen, internethozzáféréssel nem rendelkeztek a kártevők, ezért is nem olvasták, hogy félniük kellene egyes növényektől. :)

Mit értesz azon, hogy könnyebb préda után néztek? A hagymalégy inkább krumplit evett, vagy szalonnát, vagy mi? Ha egyszer megtalálja a hagymát, akkor nem fogja feltételezni, hogy 200 m-rel odébb talál a szomszédnál répátlan hagymát, hanem leszáll a répa mellé, és lerakja a petéit a hagymára.

Nem vonom kétségbe, hogy nem volt nálad hagymalégy, de olyan 15-20 évvel ezelőttig felénk is teljesen ismeretlen állat volt, pedig senki nem ültette répás társításban a hagymát. Egyszerűen nem voltak a vidéken hagymalegyek.


A répalegyet nem említetted, csak azért tettem hozzá, mert még azt is rendszeresen szokták emlegetni ezzel a társítással kapcsolatban, ezt akartam megelőzni.


Ahhoz képest, hogy 19 évig kertészkedtél, nagyon sok téves információt szoktál megosztani itt, gyakorlatilag jó, ha a válaszaid fele kifogástalan.

2015. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
CSak a kártevőkről, pl eddig a káposztán az a kiba... üvegházi molytetü ( lisztecske) se volt nagyon jellemző a kertben aztán már most két egymást követő éven is alig lehetett megmenteni a termést annyi volt. És ez csak a klimaváltozás miatt van hogy olyan megleg van már kint mint az üvegház alatt vagy nem tudom de rohadt kis férgek :)
2015. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Le lehet irtani őket (csak vagy többszöri, vagy kombinált kezelés kell, mert ami viszi a felnőttet, az nem viszi a lárvát, meg fordítva), csak az a nagy baj velük, hogy rengeteg kétszikű gyomon is jól megélnek. Aztán hiába irtod le a haszonnövényről, ha 10 m-rel odébb a nem permetezett részen megmarad az állomány a gyomokon, és másnap elkezdenek visszatelepülni.
2015. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Köszi de ezt a részèt is tudom. de van azért egy korlàtozási száma a vegyszerek használatának. Meg mikor végigtekerek a falun és majd kiveri a szemem annyi van akkor nincs miröl beszélnem

Hiába a sok védekezés 7gyis megtalálják

2015. márc. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!