Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házi berkenyét milyen...

A házi berkenyét milyen alanyra oltják, szemzik?

Figyelt kérdés

Saját vagy barkóca?


Nehéz feladat így szaporítani? Mennyi idő míg az alany elég nagy lesz az oltáshoz? Nekem van egy magról kelt,de egy év alatt kb gyufaszál vastagságúra nőt. Valósággal rohan :-)



2015. febr. 25. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy "szokták", de saját magoncra vagy galagonyára lehetséges.

Ha a magoncodat szabad földbe ülteted (esetleg végleges helyére), akkor elképzelhető, hogy augusztusban már lehet szemezni rá, ha tudsz szerezni nemes hajtást. De ha nem is lesz még jó, jövő tavasszal valószínűleg lehet oltani.

2015. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tavasszal zöldoltással a magoncodra.
2015. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem olvastad el teljesen a kérdést.

Egy gyufaszálméretű faóriásról van szó...

Nem mondom, hogy nem lehetne megoldani, én is csináltam már ilyet, de az átlagon felüli kézügyességhez átlagon felüli szerencse is kell, hogy sikerüljön. Egy alvószemzéssel se lesz hátrébb az ügy.

2015. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt meg csak feltételezem, hogy a "zöld" szót tévedésből írtad, mert ezzel nincs értelme a mondatnak, lévén tavasszal nincs zöldoltáshoz alkalmas zöld hajtás.
2015. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha így nő néhány év múlva már olthatok is rá :-)


A kertészetekben milyen alanyt használnak?


Az oltottak,szemzettek, mennyivel előbb teremnek?

2015. febr. 26. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Berkenyét konkrétan nem tudom, de más gyümölcsöknél csak 1-2 évvel teremnek hamarabb az oltottak. Azért szoktak oltani, hogy jó minőséget teremjenek.
2015. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!