Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti is szép elfoglaltságnak...

Ti is szép elfoglaltságnak tartjátok a házi szőlészkedést-borászkodást?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 16:51
 1/8 dirtboy ***** válasza:
83%

a komolyakat igen az szerintem is frankó, de kis falvakban leginkább arról szól ez hogy menjünk ki esténként aztán ba asszunk be jól a borházban attól a mosléktól ami éppen van a hordóban.

szakértelem 0 csak a cél lobog hogy alkoholhoz jusson.

2014. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Igen imádom. Idén gyönyörű a szőlőm.
2014. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
1-es ne magadból indulj ki.
2014. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jó neked, idén nekem rendesen megkapkodta a jég még májusban, de tavaly 400 liter borom volt és dicsérték a somszédok, hogy akár versenyre is küldenék. Nektek amúgy fehérbor színek közül az igen világos, zöldesebb a tetszetősebb vagy a kissé aranysárgább? Előbbi jobban hajaz a reduktív technológia kimenetére mint termék, utóbbiban kissé az oxidáltság nyilvánul meg, PERSZE EZ A FAJTÁTÓL ÉS MÉG ezernyi más tényezőtől függ.
2014. júl. 15. 17:08
 5/8 dirtboy ***** válasza:
57%

ma 17:05

nekem nincs szőlőm,nem magamból indultam ki hanem a környező falvak szőlős embereiből.

amúgy meg nem tudom mit kötekedsz,írtam hogy ha igényes akkor tök jó dolog,nekem inkább úgy tűnik hogy valaki részben magára ismerhetett és azért kötekedik.

2014. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Én a szőlőt inkább megenném,mint hogy bornak készíteném el.
2014. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kis faluban lakom de nem erről szól a bor készítés itt se mint előttem írták úgy hogy nem kell a falusiakat lenézni. Hogy a kérdezőnek is válaszoljak aranysárga színű borom szokott lenni Zalagyöngyét és Biankát szedek egybe kevés PiRos szlankával. De van vörös is Otelló amit ki akarok cserélni Kékfrankosra. Már elültettem a gyökeres vesszőket ha szép lesz vágom ki mellőle az Otelló.
2014. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem inkább csemegeszőlő gyűjteményem van, amiből bor ugyan nem készíthető, de pálesznak kiváló a felesleg. A szőlő tényleg jó móka, de szakértelem nem árt hozzá. Én megkapom az aktuális metszéshez, ápláshoz az instrukciókat egy badacsonyi szakitól, mert könyvből az ilyesmi nem egyszrű.
2014. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!