Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon drága a vetőburgonya...

Nagyon drága a vetőburgonya (kb 1200 ft kilója), a boltiból a 100 forintos apróbb szemei, vagy a legkisebbek félbevágva nem vethetőek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
De, biztos, maximum nem kel ki.
2015. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kicsírázik, minden burgonya elvethető. Csak nem biztos, hogy minőségi termésed lesz.
2015. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már sokszor ültettem maradék krumplit (bejött az újkrumpli, nem fogyott a régi), de mindig kijött.

Tavaly az egyik helyre csak maradék régit ültettem, egy másik helyre drága vetőburgonyát. A régi még több és nagyobb krumplikat adott, mint a drága vető.

Félbevágva még nem próbáltam, de lehet, hogy működne. Idén megpróbálom pár szemmel.

2015. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes félbevágni, én már próbáltam, nagy méretű fémzárolttal. Gombaölőztem a vágott felületet, aztán beszárítottam.

Nagyon egyenetlenül kelt, sok alatt nem is lett rendes termés. Inkább el kell ültetni egyben a nagyot, csak ritkábbra.

2015. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!