Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen kikelt palántákat...

Frissen kikelt palántákat kitehetem a külső párkányra napközben?

Figyelt kérdés

Elvetettem néhány virágpalántát, amik elég szép arányban kikeltek. Még csak az első 2 sziklevél van rajtuk, de már elkezdtek nyúlni. Lefóliázott virágládába vetettem el őket. Kitehetem napközben az külső párkányra? Vagy túl hideg lenne? Vagy mit tehetnék, hogy a további nyúlást megakadályozzam.


Egyébként petúniát, tátikát, díszcsalánt, golgotavirágot és kakastaréjt vetettem.


A segítségeteket előre i köszönöm.



2015. márc. 13. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A fóliát vedd le ,és ne tedd ki. Még nem meleg a levegő kint annyira,ha sűt is nap.Fény az kell nekik,de a nagy melegre sincs szükségük idebent.
2015. márc. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne tedd ki őket, nincs még elég meleg nekik, nem is palánták még, csak csíranövénykék. Ha a belső párkányon elférnek, az remek lesz.
2015. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ellenvélemény: mikor jó idő van, a hőmérséklet 10-12 fok fölött van, akkor tedd ki, mert annyira megnyúlnak, hogy belepusztulhatnak hosszabb távon.

Arra vigyázz, hogy ne égjenek meg, tehát az első két napon valamivel (pl. raschelháló) árnyékold kissé.

Nálam a túl koraira sikeredett növények már voltak kint kétszer, nagyon szépen színesedett a világos levelük.

Ha van valami hideg helyiséged, akkor éjszakára kiteheted őket oda is a borongós napokon, hogy ne nyúljanak annyira.

2015. márc. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de neked mennyi idő alatt hajtott ki a golgotavirág? Én is ültettem egy hete, de még semmi. Tudom, hogy soká hajt ki, csak kíváncsi vagyok.
2015. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A golgotavirágom sajna még nekem sem kelt ki, de én előtte 1-2 napig beáztattam, mert azt olvastam, úgy nagyobb eséllyel fog kihajtani. Ami lesüllyedt az életképes a többi érdemes kidobni. Azt is írják hogy amíg ki nem kel teljesen zárjuk le fóliával. Meg azt is hogy ha lehet tartsuk állandó meleg hőmérsékleten. Ne nagyon takarjuk csak nyomkodjuk bele a fölbe, mert fényre csírázik. Azt is olvastam, hogy elég nehezen csírázik tehát légy türelmes. Egyébként én is először vetek ilyen virágot.
2015. ápr. 3. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!