Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire érdemes bambuszt...

Mennyire érdemes bambuszt ültetni? További lent.

Figyelt kérdés

Igazából mindent szeretnék tudni, tél álló-e, milyen fajtát vegyek, netről biztonságos-e, mennyit adjak érte. Meg a gondozása!? Olvastam egy gyulai úriemberről, akinek 2000 nm van bambusz ültetvénye, igaz nekem kevesebb a területem, de szeretnék hasonló botanikus kertet, bambuszból ill. ami mellette megmarad télen is. Kutyák mellé?

Minden infót, választ köszönök!



#botanikus kert #bambusz #ültetvény #bambusz kert #bambusz erdő
2015. ápr. 10. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van télálló is. Sajnos árakat, beszerzési forrást nem tudok én úgy kaptam.

Olyan agresszív, hogy a gyökere mindent elfut, már az eredeti helyétől 25-30 méterre is kijön a nád. ( a szomszédhoz is átmászott, ami miatt állandóan mérgelődik, megjegyzem jogosan) Minden elől elszívja a tápanyagot és vizet, nem marad meg a közelében semmi. Elegem lett belőle, kivágattam 4 évvel ezelőtt, ami gyökeret lehetett azt kiástam, de még így is folyamatosan kihajt. Én már megbántam, soha többet nem akarok nádat.

2015. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondold meg, a bambuszt mindent kiszorít a kertből, utána csak nagy fáradsággal tudod kiírtani. Nem elég kivágni, a földben maradt kis gyökér darab (rizóma) is újra kihajt, és ellep mindent.

[link]

[link]

2015. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kerítés mentén szeretném, két oldalt szomszéd nincs. Megpróbálkozok vele! :)
2015. ápr. 14. 10:53
 4/4 Béla211 ***** válasza:
82%
Fargesia muriella 'Jiuzhaigon' ernyőbabusz Igazabból azt írják rá ,hogy nem tarackól. De szerintem inkább csak kevésbé terjed és nem olyan agresszív Min pl:(Phyllostachys aureosulcata f. spectabilis) arany bambusz. Ez is tél álló sajnos nem tudom hol lehet be szerezni. De mint ha egyszer láttam volna egy óázis kertészetben. Érdemes megérdeklődni nagyobb fa iskolában ha nincs is nekik lehet tudnak hozatni.
2015. ápr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!