Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 2400 m2-es veteményes...

Egy 2400 m2-es veteményes gondozása durván mennyi idő hetente? Miután el van vetve minden.

Figyelt kérdés
Felében kukorica lesz, annak az elvetéséhez kapok segítséget, a többi részben zöldségféle van/lesz.
2015. ápr. 17. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ammennyi időt ott tudsz lenni. Az marha nagy reggeltől-estig kapálhatod.
2015. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, unatkozni nem fogsz, az biztos! Konkrétan nem lehet megmondani, hogy hány órát vesz igénybe hetente. Ez nagyban függ attól, hogy mit vetsz, milyen termelési módszert alkalmazol, milyen lesz az időjárás, de ne legyenek illúzióid. Rengeteg munka lesz vele.
2015. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kukoricával nem sok baj lesz, átkapálod 3x egy évben, és kész. A sorközön végigszaladsz valami kis géppel félóra alatt, aztán már csak egy 10 cm-es csíkot kell kézzel kapálni.

A nehézség a többivel lesz, mert rengeteg szálból állnak, és nagy figyelmet, kerülgetést, sok gyomlálást igényelnek.

Nálam kb. 1800 m2 zöldség heti átlag 8 óra munkába kerül. Mondjuk, itt kisebb-nagyobb rotációs kapa, motoros permetező, motoros kasza is játszik.

2015. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8 óra hetente? Nekem negyed ekkora van és legalább ennyit dolgozok vele, ha nem többet. Biztos valamit rosszul csinálok. Lassú munkához idő kell.
2015. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekünk is 1500nm és naponta négyen durván 2 órát egyik locsol a többi gyomlálgat eggyesel kapál esetleg amit kell permetez. van mit csinálni ha sok mindent akarsz. mert egy két fajta dologgal az a jobb hogy fogod elrakod lefújod vetés után aztán felülkezeled később amikor kell oszt utánna csak le kell szedni a termést.

VAn eprem 100nm abba egyedül már két hete eltöltögetek 20-30 perceket naponta felkapáltam aztán meg locsolgatás permetezés mert már betegedett foltosodott a levele. aztán aztóta nézegetem ami kijön gaz kiszedem.

A házi kertnél sose lehet unatkozni.

de ha igaz más gyorsabb hát nah nekünk ennyi idő de szép is minden.

2015. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A heti 8 órát átlagban írtam. (3. válasz.)

Az elmúlt 2 hétben annyit csináltunk, hogy fél óra alatt a Robi 52-vel végigszaladtam a már kikelt dolgok sorközén (a terület felén), fél óra alatt lepermeteztem hagymalégy ellen a hagymákat, valami rágcsáló rovarok ellen a borsót meg a retket meg a salátát, meg még volt fél óra kapálás és fél órát gyomlálás, valamint egy óra virágültetés, összesen 2 hét alatt 3 óra munka. Aztán lesznek majd időigényesebb dolgok is természetesen.

Kb. a terület felét-harmadát tudom majd öntözni, ha bejön a száraz évszak, de ott leginkább a csepegtető szalag lefektetése a nagy munka, aztán már csak alkalmanként rá kell kötni a szivattyúra a két kör egyikét, és elpöfög a kis gép.

2015. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!