Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűnyírót vegyek?...

Milyen fűnyírót vegyek? Benzines vagy elektromos?

Figyelt kérdés
kb 300nm-es füvünk van, egy kb 1.2-1.4kw-os elektromos fűnyíróval (nem tudom pontosan). Viszont sokat kell vele sz.rakodni, két helyről kell madzagot húzni, át is vágtam már egypárszor. Kerülgetni a mászókát, homokozót és nagyon gyorsan megtelik a fűgyűjtője. És ha nagyobb esetleg a fű, 3 hét után, elég nehezen viszi. Egy kisebb nem önjáró benzines jó lenne?
2015. ápr. 20. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok ha benzinest veszel az nem olyan lesz mint az elektromos amit bedugsz a konnektorba, és a legnagyobb gondod az hogy 10 vagy 20 méter hosszabbítót veszel hozzá és lesed merre húzod.

A benzinest rendszeres karbantartást igényel (olajcsere, gyertyacsere, szűrőtisztítás stb.) Benzint kell hozzá venni, betölteni, ellenőrizni. Olajat ellenőrizni. Stb.

De a benzines meg erősebb gép mint egy elektromos.

2015. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, igen azt tudom, de egy kicsi benzineset el lehet manőverezgetni úgy mint egy elektromosat? meg ahogy látom, már eléggé átvette a szerepet a benzines, alig látok valakinél elektromosat egy nagyobb kertnél.
2015. ápr. 20. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a benzines jobb, viszont én egy 300nm-re inkább egy nagyteljesítményű elektromost választanék.

Amúgy létezik akksis is, nem ismerem, de jókat írnak róla (itt majd biztos lehúzzák), én gondolokzom rajta, bár legalább 2x akkora területem van, mint neked.

https://www.youtube.com/watch?v=tKNkpxyNiyg

2015. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi de elektromos nem oldaná meg a madzagproblémát, ez a bosch meg szerintem nagyon kevés. (nem azért, de van 20féle bosch gépünk, és egy noname jobb nála, én többet bosch-t tuti nem)
2015. ápr. 20. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy akkora területre gazdaságosabb az elektromos, de ha sok problémád van a manőverezésse, nyugottan vegyél egy benzinest. A karbantartás cak a télire való elraktározásról és a tavaszi beüzemelésről szól. Semilyen más probléma nincsen a mai motorokkal.
2015. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért azt furcsálom, hogya kosár olyan sokszor megtelik. Úgy látszik valamilyen mikró-fűnyíród van.
2015. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy új benzines gép 300 m2 nyírásával igen sokáig nem fog elhasználódni. Legfeljebb télre leereszted a benzint, kijáratod a maradékot, meg megfelelő üzemóra után olajat cserélsz, ennyi.

Amit még nem említettek: a benzines igen zajos. Akár vasárnap ebéd után vered fel a szunyókáló szomszédot, akár hétköznap délelőtt az éjszakai műszakost, az nem fog örülni.

Ha ez nem érdekel, mert a szomszédok is ugyanezt csinálják, akkor vegyél benzinest, a madzaghúzogatás tényleg egy utálatos dolog.

2015. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, a hang nem érdekel, a szomszédok is ezt csinálják :D. nem tudom miért, annyira nem kcsii, de 8szor biztos ürítem, ha 3 hétig nem nyírtam... köszi a válaszokat. És esetleg milyen márkát ajánlotok? Gondolom önjárós azért nem kell
2015. ápr. 21. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!