Kezdőoldal » Otthon » Kert » Almafát lisztharmat ellen...

Almafát lisztharmat ellen mikor kell permetezni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Már rügypattanás előtt kellett volna egy olajos rézkén, aminek a kéntartalma a lisztharmat ellen jó. És virágzásban is illik Thiovit Jet-tel. Ha csak lisztharmat ellen akarsz védekezni. Mert varasodás és monília ellen nem véd.

Ellenük kontakt szerként Cuproxat (20 ml/10liter permetlé), vagy Dithane M45, vagy felszívódó szerek közül (ha már van levél) a Chorus (ha hűvös van), vagy az Alfa Solo javasolt. Az Alfa Solo egyébként lisztharmat ellen is hatásos.


[A május 3-ai vasárnap délután már hatodik alkalommal permeteztem a kertemben, köztük az almákat is. Az az igazság, hogy megelőzni könnyebb, mint a beteg fát meggyógyítani. Nomeg ez egy vegyes gyümölcsös a ház mögött, és inkább egy erős korai permetezési menetrenddel dolgozok, hogy később, amikor össze-vissza elkezdenek érni, akkor már kevesebbet, vegy egyáltalán ne kelljen permetezni.]

2015. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még csak másodszor permeteztem meg 4 napja. Most szórd meg ha tudod, de egyébként már meg kellett volna.
2015. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha most lisztharmatos, akkor csak felszívódó szer ér valamit.
2015. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!